Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!

Go down 
+14
Belobradi
gasa ns
@ALEKSANDAR@
laki
milance so
Rale KG
sestoperac
danijelvr
alann
Siskin
БАНЕ
Steva
Drle
IGOR 72
18 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Jul 28, 2011 3:54 am

Igore lepi mladi kad mislis da pocnes da ih skolujes sa pesmom i sa kojom pesmom ces da ih skolujes.Imas li nekog dobrog matorog stiglica sa lepom pesmom ili ces da ih skolujes sa Cd.om, Drle
Назад на врх Go down
evmolp
Pocetnik
Pocetnik
evmolp


Број порука : 19
Join date : 18.01.2010
Age : 48
Локација : Skopje

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Jul 28, 2011 7:22 am

Mladi su prelepi. Nadam se da ce biti jos bolji pevaci. Cestitke na uzgoju!!
Pozdrav!!
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Jul 28, 2011 2:18 pm

evmolp ::
Mladi su prelepi. Nadam se da ce biti jos bolji pevaci. Cestitke na uzgoju!!
Pozdrav!!
Hvala ti, imaces prilike da ih vidis i uzivo Wink
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Jul 28, 2011 2:36 pm

Drle ::
Igore lepi mladi kad mislis da pocnes da ih skolujes sa pesmom i sa kojom pesmom ces da ih skolujes.Imas li nekog dobrog matorog stiglica sa lepom pesmom ili ces da ih skolujes sa Cd.om, Drle
Hvala Drle,pa sto se tice skolovanja nemam puno prostora da ih izolujem da bi ucili pesmu koju ja hocu.Situacija je takva da ce biti zajedno sa stilglicama na balkonu i slusace mp3 plejer, momentalno stiglici se mitare tako da nema pesme aliu kad propevaju bice galame Very Happy
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeFri Jul 29, 2011 11:39 am

Kod lipohrom mozaike danas napustili gnjezdo

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0129i

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0127id

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0134e

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0135z

Mali od bakarke jos 2 dana i ide kod odrasle

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0136j

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0128h



Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeFri Jul 29, 2011 1:32 pm

Lepi mladi pogotovo ovaj belobradi.

Nego pre školovanja mladih bastarda , kako vršite odabir parova, da li želite lepe bastarde ili bastarde pesme,recimo da hoćemo bastarda pesme da li su se bolje pokazale kanarinke pesme( slavujarke, malino, harceri, timbrado) ili bojašice ili kanarinke stasa u ukrštanjima sa štiglićem recimo za bastarda pesme?

I na osnovu čega vršite odabir štiglića , po kvalitetu njegove pesme, mutacije ili na osnovu toga koji hoće da gazi?


Na većinu ovih pitanja još uvek nisam dobio odgovor kod ljudi koji to rade, mišljenja sam da treba da ipak štiglić sa najboljom pesmom da pari a ne onaj koji se lakše pari, kao i to da to budu kanarinke pesme koje potiču od ptica koje nemaju oscilacija u pesmi .....


Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 8:20 am

Gledajuci ove slike ovih bastarda-meleza izmedju kanarinaca i stiglica, sreo sam se sa svim mogucim melezima raznih kombinacija kanarinke i stiglica ili zenke stiglica i kanarinca.Takodje sam imao prilike da vidimi razne meleze izmedju cajzle i kanarinca i obrnuto, ali sto jos nisam video da je neko pokusao da upari stiglica i Gloster kanarinku ili obrnuto, a neznam sto.Da li ti melezi nisu uobicajni ili tu ima neceg drugog da nisu popularni.Da li bi mi neko mozda ko drzi te kanarince mogao dati neki odgovor i da li je neko uopste pokusao da upari ovu zadnju kombinaciju, bilo bi lepo kad bi na ovo moje pitanje mogao da dobijem neki odgovor, Drle cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 1:18 pm

vlada nish ::
Lepi mladi pogotovo ovaj belobradi.

Nego pre školovanja mladih bastarda , kako vršite odabir parova, da li želite lepe bastarde ili bastarde pesme,recimo da hoćemo bastarda pesme da li su se bolje pokazale kanarinke pesme( slavujarke, malino, harceri, timbrado) ili bojašice ili kanarinke stasa u ukrštanjima sa štiglićem recimo za bastarda pesme?

I na osnovu čega vršite odabir štiglića , po kvalitetu njegove pesme, mutacije ili na osnovu toga koji hoće da gazi?


Na većinu ovih pitanja još uvek nisam dobio odgovor kod ljudi koji to rade, mišljenja sam da treba da ipak štiglić sa najboljom pesmom da pari a ne onaj koji se lakše pari, kao i to da to budu kanarinke pesme koje potiču od ptica koje nemaju oscilacija u pesmi .....


Pozdrav!!!
Ja se izvinjavam Vlado s malim zakasnjenjem pokusacu da odgovorim na neka od tvojih ptitnja.
Sto se tice odabir zenki bar dole kod nas u Mk. parimo sa zenkama boje, mislim da je razlog tome sto mnogo vise ima ljudi koji cuvaju kanarince boje negoli pesme,a i svi zelimo da izvedemo sto sarenijeg bastarda tako da retko ko pari sa kanarinkama pesme, recimo u Prilepu mnogo njih pare sa bakarnim zenkama a u zadnje vreme i sa zelenim.Sto se tice skolovanja mladih bastarda do sad se pokazalo da i bastardi dobijeni od kanarinke u boji dobro hvataju pesmu koju im serviramo sto ne znaci da bastardi dobijeni sa kanarinkama pesme ne bi bolje uhvatili pesmu, znam da je u Leskovcu tradicija da se pari sa slavujarkama po njihovoj teoriji dobiveni bastard bolje uhvati naturenu pesmu sto moze imati logike.Ja cuvam iskljucivo stiglice uhvacene kao mladci koji su ulovljeni na razna podrucja Mk, parenje sa ovakvim pticama u globali nema promasaja sto ne zanci da i ne moze biti, oni su jaki pevaci i jos u januaru mesecu kad ih pocnes polako pripremati odma se vidi ko ce pariti on se polako usiljuje i pocinje pevati sve zesce i zesce kad mu doblizis drugi kavez sa stiglicem ili drugu pticu on razvali s pesmom na resetke Very Happy .To je u kratkim crtama oko odabir ptica za bastardiranje iz mog licnog iskustva.Pozdrav
Назад на врх Go down
evmolp
Pocetnik
Pocetnik
evmolp


Број порука : 19
Join date : 18.01.2010
Age : 48
Локација : Skopje

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 3:26 pm

Evo da odgovorim i ja i Vladu i Drletu. Sto se tice odabira zenke ko sto je rekao Igor mi najvise koristimo kanarince boje, jer tako se dobiju sareni bastardi, a svaki bastard peva ono sto nauci. Znaci dobijas i lep izgled i pesma. Sto se tice bastardiranju sa kanarinkama pesme, postoji mislenje sa kojim se i ja slazem, da takva kombinacija ja manje dobra iz razloga sto obicno je cilj da bastard peva stiglica, a kako je kanarinka pesme isto jaka genetski sto se tice pesme, slabi stiglicev gen. A ono sto je pitao Drle, evo bas ja ove godine vec imam 5 bastarda od glosterke i cekam da se izlegu jos 2 jaja za koji dan. Mladi izgledaju sasvim isto kao mlade stiglice samo znatno veci. Kad ih povadim u kafeze slikacu da ih vidite. Inace mislio sam da ce da izadje neki i sa cubom, sto bi bilo bas intresantno, ali nista.
Pozdrav svima!!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 3:50 pm

Drle ::
Gledajuci ove slike ovih bastarda-meleza izmedju kanarinaca i stiglica, sreo sam se sa svim mogucim melezima raznih kombinacija kanarinke i stiglica ili zenke stiglica i kanarinca.Takodje sam imao prilike da vidimi razne meleze izmedju cajzle i kanarinca i obrnuto, ali sto jos nisam video da je neko pokusao da upari stiglica i Gloster kanarinku ili obrnuto, a neznam sto.Da li ti melezi nisu uobicajni ili tu ima neceg drugog da nisu popularni.Da li bi mi neko mozda ko drzi te kanarince mogao dati neki odgovor i da li je neko uopste pokusao da upari ovu zadnju kombinaciju, bilo bi lepo kad bi na ovo moje pitanje mogao da dobijem neki odgovor, Drle cheers cheers cheers

Drle mislim da su generalno kod nas u Srbiji glosteri slabo zastupljeni kao rasa a samim tim i cena ženki je viša i to ti je odmah dovoljan razlog za naše odgajivače da kupe slavujarke koje su generalno najeftinije i čija cena kreće već od 4 evra.

IGOR 72 ::

Ja se izvinjavam Vlado s malim zakasnjenjem pokusacu da odgovorim na neka od tvojih ptitnja.
Sto se tice odabir zenki bar dole kod nas u Mk. parimo sa zenkama boje, mislim da je razlog tome sto mnogo vise ima ljudi koji cuvaju kanarince boje negoli pesme,a i svi zelimo da izvedemo sto sarenijeg bastarda tako da retko ko pari sa kanarinkama pesme, recimo u Prilepu mnogo njih pare sa bakarnim zenkama a u zadnje vreme i sa zelenim.Sto se tice skolovanja mladih bastarda do sad se pokazalo da i bastardi dobijeni od kanarinke u boji dobro hvataju pesmu koju im serviramo sto ne znaci da bastardi dobijeni sa kanarinkama pesme ne bi bolje uhvatili pesmu, znam da je u Leskovcu tradicija da se pari sa slavujarkama po njihovoj teoriji dobiveni bastard bolje uhvati naturenu pesmu sto moze imati logike.Ja cuvam iskljucivo stiglice uhvacene kao mladci koji su ulovljeni na razna podrucja Mk, parenje sa ovakvim pticama u globali nema promasaja sto ne zanci da i ne moze biti, oni su jaki pevaci i jos u januaru mesecu kad ih pocnes polako pripremati odma se vidi ko ce pariti on se polako usiljuje i pocinje pevati sve zesce i zesce kad mu doblizis drugi kavez sa stiglicem ili drugu pticu on razvali s pesmom na resetke Very Happy .To je u kratkim crtama oko odabir ptica za bastardiranje iz mog licnog iskustva.Pozdrav

Nemaš se šta izvinjavati svi mi pišemo kad imamo vremena. Znam da je na prostorima Balkana sve to još uvek u povoju ali ako želimo šarene zar nije bolje da parimo sa nekom mutacijom štiglića i kao što rekoh ipak treba najbolji pevač koga imamo da pari a ne onaj koji prvi hoće da gazi.

evmolp ::
Evo da odgovorim i ja i Vladu i Drletu. Sto se tice odabira zenke ko sto je rekao Igor mi najvise koristimo kanarince boje, jer tako se dobiju sareni bastardi, a svaki bastard peva ono sto nauci. Znaci dobijas i lep izgled i pesma. Sto se tice bastardiranju sa kanarinkama pesme, postoji mislenje sa kojim se i ja slazem, da takva kombinacija ja manje dobra iz razloga sto obicno je cilj da bastard peva stiglica, a kako je kanarinka pesme isto jaka genetski sto se tice pesme, slabi stiglicev gen. A ono sto je pitao Drle, evo bas ja ove godine vec imam 5 bastarda od glosterke i cekam da se izlegu jos 2 jaja za koji dan. Mladi izgledaju sasvim isto kao mlade stiglice samo znatno veci. Kad ih povadim u kafeze slikacu da ih vidite. Inace mislio sam da ce da izadje neki i sa cubom, sto bi bilo bas intresantno, ali nista.
Pozdrav svima!!

Evmolp kao što sam odgovorio i Igoru još uvek smo zeleni u bastardiranju, kao što i sa kanarincima imamo odlične mužjake pevače a daju loše potomstvo u pevanju tako je verovatno i kod štiglića i niko nije uradio neku statistiku, recimo kažeš da peva ono što nauči a recimo dosta stvari i izgubi kasnije a to bi možda bilo rešeno recimo da mu je majka malino , ptice koje retko gube pesmu koju su naučile.


Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeSun Jul 31, 2011 3:58 pm

Da ne budem pogrešno shvaćen, dosta ljudi danas izvodi bastarde praktično svi koji su to hteli, ali kao što sam rekao u prethodnom postu često su i roditeljski parovi sumnjivog kvaliteta.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 4:20 am

Vlado samo na kratko da se osvrnem na tvoje reci "da gazi onaj koji prvi hoce", ja imam samo 4 stiglica i mogu da parim sa bilo kojim od njih tako da kvalitet pevaca nije sporan to su sve selektovane ptice.
Назад на врх Go down
danijelvr
Pocetnik
Pocetnik
danijelvr


Број порука : 73
Join date : 17.12.2009
Age : 43
Локација : Vranje

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 6:42 am

evo koja slicica i od mene..

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img2201yc

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7388w

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7104h

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7114j

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7272eb

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7411ni

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7422se

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7412g

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7426s

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7429m

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Img7442x




Pozdrav...
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 7:44 am

IGOR 72 ::
Vlado samo na kratko da se osvrnem na tvoje reci "da gazi onaj koji prvi hoce", ja imam samo 4 stiglica i mogu da parim sa bilo kojim od njih tako da kvalitet pevaca nije sporan to su sve selektovane ptice.

Igore izvinjavam se ako sam bio oštar ali ovo se nije direktno odnosilo na tebe već generalno tj. na većinu koji bastardiraju.
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 11:37 am

Danijele i ove sezone si izveo lepe bastarde-meleze svaka cast vidi se da si pravi majstor sto se ptica tice svaka cast kapa dole! cheers cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:21 pm

vlada nish ::
IGOR 72 ::
Vlado samo na kratko da se osvrnem na tvoje reci "da gazi onaj koji prvi hoce", ja imam samo 4 stiglica i mogu da parim sa bilo kojim od njih tako da kvalitet pevaca nije sporan to su sve selektovane ptice.

Igore izvinjavam se ako sam bio oštar ali ovo se nije direktno odnosilo na tebe već generalno tj. na većinu koji bastardiraju.
Ma ne izvinjavaj se Vlado nema problema, ja to nisam ni shvatio kao ostre reci sve je to u toku diskusuje. Pozdrav do tebe Wink
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 12:25 pm

Daco zemljace moj pa ovo nam je falilo da vidimo, sta reci tebe znamo kao odlicnog pticara i za bastarde i za kanarince, jos jednom veliki pozdrav pa se vidimo uskoro. Wink Wink
Назад на врх Go down
danijelvr
Pocetnik
Pocetnik
danijelvr


Број порука : 73
Join date : 17.12.2009
Age : 43
Локација : Vranje

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeMon Aug 01, 2011 1:18 pm

Hvala Drle...
Igore hvala i tebi pa se vidimo uskoro.
Pozdrav.
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 2:26 am

Alal vera Danijele...kao i svake godine kod tebe se uvek moze videti mnogo toga! Smile

Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 04, 2011 12:55 pm

Juce dok sam ih hvatao da vidim njihove polove odlete u nepovrat jedan mali ptic (ne sa belom bradom nego drugi), sreca bila je zenkica.Prosto sam se iznenadio kojom brzinom je odletela iako je imala samo 21 dan scratch.
SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Spa0135z.th
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 04, 2011 2:03 pm

Kako je uspela da pobegne, bila bi verovatno dobra dadilja?
Назад на врх Go down
danijelvr
Pocetnik
Pocetnik
danijelvr


Број порука : 73
Join date : 17.12.2009
Age : 43
Локација : Vranje

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Aug 04, 2011 3:45 pm

Neznam sta da ti kazem Igore, ali meni se ovako sa slike vise cini da je ,,pobego"nego ,,pobegla". Ja bi za ovog ptica sa belom bradom pre reko da je zenka nego muzjak ali nemoj da tome pridajes znacaj jer je ovo komentar samo na sliku, uzivo ih ti bolje vidis i sve je drugacije. Pozdrav.
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeFri Aug 05, 2011 1:31 am

danijelvr ::
Neznam sta da ti kazem Igore, ali meni se ovako sa slike vise cini da je ,,pobego"nego ,,pobegla". Ja bi za ovog ptica sa belom bradom pre reko da je zenka nego muzjak ali nemoj da tome pridajes znacaj jer je ovo komentar samo na sliku, uzivo ih ti bolje vidis i sve je drugacije. Pozdrav.
Daco ovo sa belom bradom je zenka tu nema reci ali ono sto je pobeglo je bila zenkica jer sam je detalno prostudirao, pa i da je bio muski otisao je sretan mu put Wink
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeTue Aug 09, 2011 12:54 am

Jos jednom se pokazalo da se iz kombinacije sa lipohrom crvenom mozaik kanarinkom dobijaju atraktivni bastardi, kad vidim pticu sa belom bradom prodje me jeza od miline cheers

Igore, Danijele svaka cast na prikazanim primercima! Nadam se da ce te okaciti klipove kad propevaju mladi jer bas bih voleo da cujem skolovane meleze iz kombinacije stiglic x lipohrom crvena mozaik kanarinka cheers
Назад на врх Go down
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitimeThu Oct 20, 2011 9:45 am





Jedan noj
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
Sponsored content





SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Empty
ПорукаНаслов: Re: SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!   SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA! - Page 5 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
SLIKE MOJIH BASTARDA-MELEZA!
Назад на врх 
Страна 5 of 6Иди на страну : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» SLIKE BASTARDA KRSTOKLJUNA!!!
» SLIKE VASIH PTICA.....................
» SLIKE VASIH KANARINACA!....
» PRODAJA; KUPOVINA I NABAVKA PTICA!.
» Evo i mojih ptica :)

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: BASTARDI-
Скочи на: