Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 MOJE PARILICE

Go down 
+11
BOCKA
Belobradi
nenad79
Timbrado
kumca
popBL
Vladan
Drle
Ivan_Nish
Steva
IGOR 72
15 posters
Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 16, 2011 11:09 am

Bocka opet ja moram da te pitam nesto. Kod ovolikog broja ptica ne verujem da ces ovde u forijeri da uspesno paris ptice da jedna drugoj nece da smeta i tako to, kako ces taj problem da resis ako ga uopste i imas ili idvajas odredjene parove u tvoju prostoriju u suterenu u parilicama, izvini sto sam toliko znatizeljan ali kad se vidi ovako nesto lepo onda ima i tona pitanja, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 16, 2011 2:52 pm

Mudar si Drle nema šta, ovakva i slična pitanja ne umeju postaviti članove matičnog foruma.
Odmah da ti odgovorim, u volieru su smešteni ptice koje sam pario u zadnoj sezoni i izvedene ptice.
Od ptice FE obnovljen je fond sa mladim javrijama is septebra meseca 2010 g. po nekoliko komada po vrsti.
U poslednoj sezoni dobio sam podmladak od kanarinaca okolo 30 kom. bastarda od štiglice, anifle i štancera oko 15 kom.
Ove ptice koje si video u volieru polako čistim odnosno prodajem , poklanjam onome ko me slično zadužio i tu su moji dva pulena koji mogo odabrati i uzeti sve što im treba od ptice.
U martu počinjem spajati parove i to planiram jedan par slavujara, bastarde od štiglice, anifle, štancere i cajizle.
Veoma pažnje posvetiču bastarda od štancera pa da njega sparim sa jednom slavujarkom.
Na kraju ostaje mi po prvi put da probam i sa slavujima, sumnjam u uspehu jer u volieru ostaviču oko desetak para da se prirodno pare.
Bastardiranje i ostalo pariču u specijalne parilice koje imam.
Ovaj izveštaj Drle ekskluzivno pišem tebi jer jedini si koj si me za ovo pitao.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 17, 2011 12:44 am

Bocka hvala ti na ovakom brzom i detaljnom odgovoru , sad mi je dosta jasnije sta ces i kako ces , zelim ti puno srece u narednoj sezoni i voleo bi da vidim kako ces da uspes parenjem slavuja.Kolko sam video ljudi ih pare u puno vecim vorijerama i sa puno manje ptica unutra, ali otom potom verujem kad bude vreme parenja da ce biti i jos koji ekstra tekst samo za mene pozdrav Drle
Назад на врх Go down
VARDARAC
Pocetnik
Pocetnik
VARDARAC


Број порука : 17
Join date : 25.03.2010
Age : 48
Локација : Pozarevac-Srbija

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Jan 23, 2011 12:21 am

Moje parilice su dimenzije 80x55x65 cm..tako da imaju jako dobar pogled prema maslacku Very Happy

MOJE PARILICE - Page 2 Velikaparilicausobi


MOJE PARILICE - Page 2 Maslacakzimi


Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 25, 2011 2:42 am

BOCKA ::


Pozdrav Bocka gledajuci ovaj tvoj video klip opet mi je upalo u oko nesto sto moram da pitam.Sad ces ti da kazes samo Drle ima pitanja, ali nije tako.Ovako vorijera super izgleda i super je izgradjena ali po meni ima jednu malu manu, zasto nemas i nisi napravio dupla ulazna vrata, kad tad ce ti neka ptica dok ulazis pobeci, zar o tome nisi razmisljao ili si smatrao da ti tako nesto ne treba, izvini sto ti ja uvek postavljam pitanja nebi voleo da mi jos neko kaze da sam sveznalica i sve da znam neznam ni ja sve, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 25, 2011 9:37 am

Drle, "nužda zakon menja", uvek vrata od voliere trebalo bi da dude u sazidani deo odnosno ulaz da bude u samoj kućicu.
Pošto kod mene dvorište je dosta malo nisam imao mogučnosti da dodam još jedan metar za ulaznu vratu.
Več mi je pobegla jedna kanarinka prilikom izlaza ali zato i ja snosim deo krivice.
I ovako ja sam mnogo zadovoljan jer higiena u kučicu lako se održava pogotovo preko leti a zemlja se prekopa jednom mesečno.
Jedva čekam da ova zima prodje pa da u proleče postavim gnjezda u volieru.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 26, 2011 8:41 am

evo par slika mojih novih parilica za kanarince MOJE PARILICE - Page 2 Pb090139

MOJE PARILICE - Page 2 Pb090140

MOJE PARILICE - Page 2 Pb090141

Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 26, 2011 8:43 am

Lepo Gaso bice mladih dobro se pripremas cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 26, 2011 8:45 am

Drle ::
Lepo Gaso bice mladih dobro se pripremas cheers cheers cheers
nisu jos gotove jer mi vreme ne dozvoljava ali za par dana bice zavrsene cheers
Назад на врх Go down
srdjan vr
Pocetnik
Pocetnik
srdjan vr


Број порука : 43
Join date : 08.05.2010
Age : 61
Локација : VRANJE

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Feb 27, 2011 1:43 pm

LEPO, koje su dimenzije i gde si nabavio ove prednjice.
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 5:20 am

srdjan vr ::
LEPO, koje su dimenzije i gde si nabavio ove prednjice.
pozdrav Srdjane prednjice sam narucio od Antuna iz Pacira kod Subotice a dimenzije su 600x360 . tepsije sam napravio od pocinkovanog lima i duboke su 5omm a sirine 300mm .inace to je dimenzija italijanskih kaveza parilica .
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 11:04 am

gasa ns ::
srdjan vr ::
LEPO, koje su dimenzije i gde si nabavio ove prednjice.
pozdrav Srdjane prednjice sam narucio od Antuna iz Pacira kod Subotice a dimenzije su 600x360 . tepsije sam napravio od pocinkovanog lima i duboke su 5omm a sirine 300mm .inace to je dimenzija italijanskih kaveza parilica .

Meni je isto radio Antun s`tim sto ja nisam dobio ono sto sam trazio i ako sam mu trazio prednjice sa otvorima za hranilice dobio sam bez njih.

MOJE PARILICE - Page 2 Parilice_3

Tvoje su bas vrh. Srecno sa uzgojem! cheers
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 11:09 am

Belobradi ::
gasa ns ::
srdjan vr ::
LEPO, koje su dimenzije i gde si nabavio ove prednjice.
pozdrav Srdjane prednjice sam narucio od Antuna iz Pacira kod Subotice a dimenzije su 600x360 . tepsije sam napravio od pocinkovanog lima i duboke su 5omm a sirine 300mm .inace to je dimenzija italijanskih kaveza parilica .

Meni je isto radio Antun s`tim sto ja nisam dobio ono sto sam trazio i ako sam mu trazio prednjice sa otvorima za hranilice dobio sam bez njih.

MOJE PARILICE - Page 2 Parilice_3

Tvoje su bas vrh. Srecno sa uzgojem! cheers
hvala belobradi meni je dimenzije i ideju za prednjice dao RENATO sa hrvatskog foruma i sa Antunom cuo telefonom i objasnio mu kako da napravi i dobro ih je odradio ,jedini sam mozda trebao napraviti sa jos jednim vratima .
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 11:16 am

gasa ns ::
Belobradi ::
gasa ns ::
srdjan vr ::
LEPO, koje su dimenzije i gde si nabavio ove prednjice.
pozdrav Srdjane prednjice sam narucio od Antuna iz Pacira kod Subotice a dimenzije su 600x360 . tepsije sam napravio od pocinkovanog lima i duboke su 5omm a sirine 300mm .inace to je dimenzija italijanskih kaveza parilica .

Meni je isto radio Antun s`tim sto ja nisam dobio ono sto sam trazio i ako sam mu trazio prednjice sa otvorima za hranilice dobio sam bez njih.

MOJE PARILICE - Page 2 Parilice_3

Tvoje su bas vrh. Srecno sa uzgojem! cheers
hvala belobradi meni je dimenzije i ideju za prednjice dao RENATO sa hrvatskog foruma i sa Antunom cuo telefonom i objasnio mu kako da napravi i dobro ih je odradio ,jedini sam mozda trebao napraviti sa jos jednim vratima .
MOJE PARILICE - Page 2 Pa150519

Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Feb 28, 2011 2:30 pm

gasa ns ::



Posto vidim da koristis spoljna gnezda mozda je bilo bolje da si odradio u gornjem levom ili desnom uglu jos jedan otvor/vratanca na kome bi kacio gnezdo, ovako su ti vrata blokirana gnezdom mada ni nemas potrebe za otvaranjem vratanca kad imas spoljne hranilice. Ja sam na mojima odradio i resetkast pod tako da ptice nemaju direktan kontakt sa izmetom. Vreme ce pokazati prakticnost prednjica tj. uocices nedostatke koje ces moci da otklonis. Pozdrav
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSat Mar 05, 2011 4:44 am



MOJE PARILICE - Page 2 Pb230151

MOJE PARILICE - Page 2 Pb230149

MOJE PARILICE - Page 2 Pb230150

evo danas sam zavrsio parilice i pocetkom aprila pocinje sezona scratch cheers Razz
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 2:12 am

Super Gaso! Lepo ovo izgleda!
Jel su ptice spremne za novi dom? Very Happy
Назад на врх Go down
dennis-kanarinci
Urednik
Urednik
dennis-kanarinci


Број порука : 51
Join date : 11.11.2010
Age : 37
Локација : Leskovac-Srbija

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 2:18 am

Svaka cast
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 2:22 am

Steva ::
Super Gaso! Lepo ovo izgleda!
Jel su ptice spremne za novi dom? Very Happy
pozdrav Stevo sve je spremno 4 para glostera i 1 par meksickih zimovki cheers
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 10:21 am

Lepo bogami Gaso , znaci bice i meksickih zimovki ove godine samo napred, bice slika.
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 10:41 am

bice imam 1 par muzijak je iz holandije a zenku je kupio moj brat od lakija iz sombora ,obe ptice su normali ali je muzijak nosioc smedje mutacije cheers
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 10:43 am

gasa ns ::
bice imam 1 par muzijak je iz holandije a zenku je kupio moj brat od lakija iz sombora ,obe ptice su normali ali je muzijak nosioc smedje mutacije cheers


Lepo bogami samo napred sta je bilo sa belobradim stiglicama od kumce jel ti ih burazer uzeo ili nije
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeSun Mar 06, 2011 10:46 am

Drle ::
gasa ns ::
bice imam 1 par muzijak je iz holandije a zenku je kupio moj brat od lakija iz sombora ,obe ptice su normali ali je muzijak nosioc smedje mutacije cheers


Lepo bogami samo napred sta je bilo sa belobradim stiglicama od kumce jel ti ih burazer uzeo ili nije
nije dok smo se dogovarali prodao je nekome sva 3 komada ali bice nesto novih ptica planiramo da nabavimo majore u mutacijama i neke mutacije faune evrope cim stignu ptice pusticu slike na forum
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 07, 2011 4:53 am

drle a uskoro pravim jos 1 istu parilicu,video sam da znam da napravim pa mi nece biti tesko a nije me ni puno kostala oko 40 e . cheers scratch study
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitimeMon Mar 07, 2011 9:26 am

Super parilica Gaso,zeli ti da u njoj izvedes puno ptica. cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





MOJE PARILICE - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: MOJE PARILICE   MOJE PARILICE - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
MOJE PARILICE
Назад на врх 
Страна 2 of 3Иди на страну : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» letalice ,parilice,kavezi,hranilice
» parilica za ptice
» SPANSKI MINIJATURNI KANARINCI -RAZA ESPANJOL!...

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: