Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 VOLIJERE.........

Go down 
+15
VARDARAC
vlada nish
nmontai
@ALEKSANDAR@
Rale KG
Acimir
IGOR 72
danijelvr
popBL
BOCKA
Belobradi
Laza
Steva
Drle
Petar
19 posters
Иди на страну : 1, 2, 3, 4  Next
АуторПорука
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 12, 2009 8:55 am

Evo i moje voliere! U osnovi je kvadrat 1x1 metar a visina je 2 metra!

VOLIJERE......... - Page 2 Voliera3-1
VOLIJERE......... - Page 2 Voliera2-1
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 12, 2009 11:06 pm

Lepo izgleda, jako se lepo uklapa u ambijent. Mada po meni, trebalo bi da imas u vrhu zatvoren deo sa svih strana, da mogu da se sakriju, od kisa, grabljivaca itd.
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 12, 2009 11:49 pm

Steva ::
Lepo izgleda, jako se lepo uklapa u ambijent. Mada po meni, trebalo bi da imas u vrhu zatvoren deo sa svih strana, da mogu da se sakriju, od kisa, grabljivaca itd.

Sa prednje strane imam ovu PVC mrežu protiv komaraca koju preko noći spuštam ( kao na drugoj sl.) a preko dana je podignuta ( kao na prvoj sl. ). Inače i druge dve strane su isto obložene istom mrežom tako da im grabljivice nemogu ništa. Pre neki dan sam stavio i najlon tako da mi je sad samo prednja strana otvorena. Pozdrav Zemunac! cheers
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 12:01 am

Znaci, sad si ih bas ususkao! Very Happy Koliko imas ptica u volijeri?
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 12:52 am

Steva ::
Znaci, sad si ih bas ususkao! Very Happy Koliko imas ptica u volijeri?

Tri muška i dve ženke. What a Face
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 2:26 am

Belobradi, volijera dosta dobro izgleda i za pet ptice ima dosta mesta.Samo moje licno iskustvo mi je pokazalo da je bolje kad je volijera sira i niza jer ptice mogu bolje da lete, a let im je potreban radi kondicije i razvijanja i sto god im je veca mogucnodt pokreta to je bolje za ptice, ptice su zdravije,pozdrav sa Dunava , Drle
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 13, 2009 2:42 am

Drle ::
Belobradi, volijera dosta dobro izgleda i za pet ptice ima dosta mesta.Samo moje licno iskustvo mi je pokazalo da je bolje kad je volijera sira i niza jer ptice mogu bolje da lete, a let im je potreban radi kondicije i razvijanja i sto god im je veca mogucnodt pokreta to je bolje za ptice, ptice su zdravije,pozdrav sa Dunava , Drle

Pozdravljam tvoj savet Drle i u potpunosti se slažem sa njim. Kod mene je prostor bio ograničavajući faktor pa sam zbog toga išo u visinu ( jer naviše imam mesta koliko hoću Cool ). Pozdrav sa Veternice lol!
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 11:34 am

POZDRAV BELOBRADI, HTEO BI DA DAM MOJE MIŠLJENJE OKO TOGA ŠTA JE BOLJE DA VOLIERA BUDE ŠIROKA ILI VISOKA.
DRLE SADA TEBI REPLICITAM: NAJBOLJA VOLIERA JE KAD JE ŠIROKA I VISOKA, ALI PTICAMA JE NAJBOLJI KONDICIONI TRENING KADA POLEČU U VISINI.
TADA MNOGO VIŠE ENERGIJE ULAŽI A TO NAJVIŠE KORISTI MLADIM I JOŠ NERAZVIJENIM PTICAMA.
POZDRAV BOCKA
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 12:35 pm

A ja sam uvek mislio da je bolje da bude siroka...
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 14, 2009 1:12 pm

Stevo ja jos nisam video ptice koje lete uspravno vec vodoravno, to bi bio moj komenrar,pozdrav sa Dunava Drle
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 11:22 am

Drle ::
Stevo ja jos nisam video ptice koje lete uspravno vec vodoravno, to bi bio moj komenrar,pozdrav sa Dunava Drle

Pa valjda da bi poletela vodoravno mora prvo da poleti uspravno!? scratch
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 11:40 am

Belobradi ::
Drle ::
Stevo ja jos nisam video ptice koje lete uspravno vec vodoravno, to bi bio moj komenrar,pozdrav sa Dunava Drle

Pa valjda da bi poletela vodoravno mora prvo da poleti uspravno!? scratch



Belobradi poletanje je poletanje a ne konstantni let, i ja nemam nameru sa nikim da se prepirem i nadmecem cije ce misljenje da pobedi ja sam samo iznei svoje iskustvo, ljudi drze ptice i u kaveze pa zive .Drzire vi vase ptice kako vam mogucnosti dozvoljavaju i budite srecni sa njima pozdrav sa Dunava, Drle lol! lol! lol!
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik
Belobradi


Број порука : 163
Join date : 09.10.2009
Age : 42
Локација : Leskovac

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 16, 2009 3:18 pm

Drle ::
Belobradi ::
Drle ::
Stevo ja jos nisam video ptice koje lete uspravno vec vodoravno, to bi bio moj komenrar,pozdrav sa Dunava Drle

Pa valjda da bi poletela vodoravno mora prvo da poleti uspravno!? scratch



Belobradi poletanje je poletanje a ne konstantni let, i ja nemam nameru sa nikim da se prepirem i nadmecem cije ce misljenje da pobedi ja sam samo iznei svoje iskustvo, ljudi drze ptice i u kaveze pa zive .Drzire vi vase ptice kako vam mogucnosti dozvoljavaju i budite srecni sa njima pozdrav sa Dunava, Drle lol! lol! lol!

Ma samo sam se šalio, meni nije ni padalo na pamet da započinjem bilo kakvu raspravu. Pozdrav! cheers
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 10:23 am

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntzp1

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntwhd1

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntuj1


eto par slika moje volijere dimenzija4/2/2,8m
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 10:31 am

Pope svaka cast za vorijeru a tek kad je puna kako li tek onda izgleda.Imas li za zimski period neku mogucnost zastite od vetra i kise sa strane, velika lepo izradjenamesta kolko oces svaka cast.A umalo da zaboravim a sta sve od ptica drzis u njoj samo stiglice i bastarde?Pozdrav Drle
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 01, 2009 10:50 am

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenannta1

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntbj1

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntfb1

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntny11

VOLIJERE......... - Page 2 Unbenanntxu1



Dupli klik na sliku

zimi sa dve strane zastitim ceradom, tu su; par crnokapih grmusa,par crvendaca,par dijamantnih golubica,stiglici (oko 60kom.),ringla,juris,bjeloobrazi kos (unikat),kanarinci ,mala kin.prepelica i to je to
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 12:34 am

Lepo pope, svaka cast a jos kad sam procitao sta sve ima u vorijeri ostao sam bez vazduha.Mene bi interesovalo da vidim ako imas koju sliku od tog tvog ako sam dobro procitao bjeloobrazi kos (unikat) teko jos nesto nisam video a voleo bi da vidim.De mi reci a koju hranu upotrebljavas za kosove i uopste za mekokljunce , nebi bilo na odmet da tu koju rec napises radi ljudi koji bi drzali neke od tih ptica da imaju uvid sta ih ceka.Unapred ti se zahvaljujem na odgovoru Drle
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 7:36 am

VOLIJERE......... - Page 2 Slika067

evo jedne slicice kosa sa obe strane ima bjele obraze. Hranim ga hranom za kosove (briket)ali pored toga on jede sve zivo,najvise kopa po zemlji
trazi gliste i crvice,jabuke, a sto se tice grmusa i crvendaca oni takodje kupe sa zemlje razne insekte,kad sipam vodu u pojilicu pustim neka tece
malo duze i kad voda ulazi u zemlju tad ptice silase i grabe insekte koje izlaze iz zemlje bjezeci od vode.
Mekokljunim pticama kupujem i original hranu za takvu vrstu ptica, ponekad im dajem crvice kad mi ostane sa ribarenja,ponekad im dam mladog neslanog sira a najcesce im pravim smjesu od narendanog pileceg parizera i narendane mrkve, primjetio sam da jedu i sjemenke od stiglica,uglavnom nije ih tesko hraniti,pogotovo sto je velika vilijera pa se sami snadju ako ja nekad zaboravim da ih nahranim
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 8:05 am

Ovako nesto ko ovog kosa nisam jos imao prilike da vidim , stvarno je izuzetak ,a mogu ti reci da i dobro izgleda svaka cast pope i hvala ti za sliku i za tvoje izlaganje za hranu tvojih ptica, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Dec 08, 2009 12:56 pm

Znaci Pope, kos i grmusa bez problema prezime napolju?
Назад на врх Go down
popBL
Pocetnik
Pocetnik
popBL


Број порука : 20
Join date : 27.11.2009
Age : 62
Локација : BANJA LUKA

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 8:10 am

naravno, kos,grmuse i crvendaci zajedno sa stiglicima prazime u volijeri,barem kod mene
Назад на врх Go down
Gost
Гост




VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 4:34 pm

Very Happy


Последњи изменио grujo дана Fri Nov 12, 2010 4:05 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
danijelvr
Pocetnik
Pocetnik
danijelvr


Број порука : 73
Join date : 17.12.2009
Age : 43
Локација : Vranje

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 2:37 am

VOLIJERE......... - Page 2 Img00041lv1

VOLIJERE......... - Page 2 Img00051yx1

VOLIJERE......... - Page 2 Img00061b1

Moja spoljna volijera ...
Назад на врх Go down
danijelvr
Pocetnik
Pocetnik
danijelvr


Број порука : 73
Join date : 17.12.2009
Age : 43
Локација : Vranje

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 2:41 am

VOLIJERE......... - Page 2 Img0034e1

VOLIJERE......... - Page 2 Img0035ij1

VOLIJERE......... - Page 2 Img0036dd1

Moja sobna volijera ...
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik
IGOR 72


Број порука : 399
Join date : 07.10.2009
Age : 51
Локација : Skoplje-Makedonija

VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitimeThu Feb 04, 2010 10:09 am

Zemljace opasan si ti znas sve da doteras bas onako kako treba. Wink Wink
Назад на врх Go down
Sponsored content





VOLIJERE......... - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: VOLIJERE.........   VOLIJERE......... - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
VOLIJERE.........
Назад на врх 
Страна 1 of 4Иди на страну : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: