Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

  M O L B A

Go down 
2 posters
АуторПорука
kirca77
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 10
Join date : 16.01.2013

   M O L B A  Empty
ПорукаНаслов: M O L B A       M O L B A  Icon_minitimeFri Mar 01, 2013 12:56 pm


Molim vas svi koji imate iskustva da mi malo neki stvari objasnite !!!

Neznam koliko ste sledili moji postovi,..ali evo moja sadashnja situacija:

Danas je 23 dan odkad kanarinac izashao na ovaj svet!Prija 3-4 dana prvo se ispravio na noge u gnezdu,..zatim sledechi dva dana se spushtio na najblizhe granchice,...a danas vec pomalo jede sam,iako majka ga skoro celi dan hrani,....Muzhjak sam ga odvojio u drugi kafez,jer mi dve jajeta slomio prvi put,pa kad je zhenka nakon vtoto noshenje snosila 3 jajeta,odma sam ga odvojio,i je odma do zhenke,...skoro na 5 sm zid sa zid,..vide se ,..chuje se.To sam uradio da ne polomi jajeta,..dok zhenkica ih lezhi,..Kako i da je muzhjak i zhenka su nonstop odvojeni nakon poslednje snosheno jaje.Shta se deshava sad,...danas na 1 mart u gnezdo je snosheno jedno jaje,..zhenka paralelno hrani i malo i lezhi na jajetu.Prvo sam odvojio mali kanarinac u zasebnjii kafez,..u kod zhenke sam ubacio muzhjak,..Pratioa sam gi,...Malishan se smirio,..i pocheo da jede malo po malo,..zhenka na prvvom pogledu mirnija,..ali nakon pola saata zbesnula da bi doshla do njen mali.Neki ljudi su mi rekli da nakon 21,..ili 23 dan odvojim malishani u letilice,..a da muzhjak ubacim za novo parenje.Je li ovo tochno.Meni je bilo zal za zhenkicu i malishan i opet je stara situacija,..Muzhjak je sam u zasebni kafez ,..a zhenka i malishan su zajedno,..Evo sad sum gi pogledao ,..sve je mirno,..a zhenka lezhi na jajetom.


Moja molba ili pitanje je sledeche: 1.Kako je zhenka snosila jaje,kad je bila sama bez muzhjaka???Je li to neko mozhe meni objasniti opshirnije?

2.Dali malishan da odvojim u zaseban kafez,a muzhjak ubacim kod zhenkicu ili josh da sedi sa mamu???

3.Dali kad majka smeta da je mladi spreman odbija ga za hranu ili ga nonstop hrani???

4.Dali to snosheno jaje danas,..che se ispiliti>????

5.Kad odvojim mali kanarinac,..dali da se chuje i vide sa roditelji ili bude u zasebni prostoriju???


Imam i drugi pitanja ali za sad ovo je najaktielnije,...!


Molim vas vas iskusnija za malo pomosh i objashnjenja za moje nedoumice Smile


Назад на врх Go down
Timbrado
Moderator
Moderator
Timbrado


Број порука : 247
Join date : 09.11.2009
Age : 50
Локација : Düsseldorf-Sabac

   M O L B A  Empty
ПорукаНаслов: Re: M O L B A       M O L B A  Icon_minitimeFri Mar 01, 2013 1:49 pm

kirca77 ::

Molim vas svi koji imate iskustva da mi malo neki stvari objasnite !!!

Neznam koliko ste sledili moji postovi,..ali evo moja sadashnja situacija:

Danas je 23 dan odkad kanarinac izashao na ovaj svet!Prija 3-4 dana prvo se ispravio na noge u gnezdu,..zatim sledechi dva dana se spushtio na najblizhe granchice,...a danas vec pomalo jede sam,iako majka ga skoro celi dan hrani,....Muzhjak sam ga odvojio u drugi kafez,jer mi dve jajeta slomio prvi put,pa kad je zhenka nakon vtoto noshenje snosila 3 jajeta,odma sam ga odvojio,i je odma do zhenke,...skoro na 5 sm zid sa zid,..vide se ,..chuje se.To sam uradio da ne polomi jajeta,..dok zhenkica ih lezhi,..Kako i da je muzhjak i zhenka su nonstop odvojeni nakon poslednje snosheno jaje.Shta se deshava sad,...danas na 1 mart u gnezdo je snosheno jedno jaje,..zhenka paralelno hrani i malo i lezhi na jajetu.Prvo sam odvojio mali kanarinac u zasebnjii kafez,..u kod zhenke sam ubacio muzhjak,..Pratioa sam gi,...Malishan se smirio,..i pocheo da jede malo po malo,..zhenka na prvvom pogledu mirnija,..ali nakon pola saata zbesnula da bi doshla do njen mali.Neki ljudi su mi rekli da nakon 21,..ili 23 dan odvojim malishani u letilice,..a da muzhjak ubacim za novo parenje.Je li ovo tochno.Meni je bilo zal za zhenkicu i malishan i opet je stara situacija,..Muzhjak je sam u zasebni kafez ,..a zhenka i malishan su zajedno,..Evo sad sum gi pogledao ,..sve je mirno,..a zhenka lezhi na jajetom.


Moja molba ili pitanje je sledeche: 1.Kako je zhenka snosila jaje,kad je bila sama bez muzhjaka???Je li to neko mozhe meni objasniti opshirnije?

2.Dali malishan da odvojim u zaseban kafez,a muzhjak ubacim kod zhenkicu ili josh da sedi sa mamu???

3.Dali kad majka smeta da je mladi spreman odbija ga za hranu ili ga nonstop hrani???

4.Dali to snosheno jaje danas,..che se ispiliti>????

5.Kad odvojim mali kanarinac,..dali da se chuje i vide sa roditelji ili bude u zasebni prostoriju???


Imam i drugi pitanja ali za sad ovo je najaktielnije,...!


Molim vas vas iskusnija za malo pomosh i objashnjenja za moje nedoumice Smile



Zdravo kirca,


Naj jednostavniji nacin u ovom slucaju je sledeci:

Kada dodje do ovakve situacije, da ti muzijak pocinje da lupa jaja, treba ga odmah odvojiti od zenke, kao sto si i uradio. Kao prvo, ja licno ovakvog muzijaka ne bih dalje upotrebljavao za parenje, jer je mogucnost velika da tu nameru nasledi na svoje sinove. Tu nastaju samo problemi i takve ptice treba izbaciti iz uzgoja. Ali, sta sad u tvom slucaju treba uraditi Question Posto malisan jos nije napunio mesec dana, kada se obicno mladi odvajaju od roditelja, trebao si ga i dalje ostaviti sa majkom da ga i dalje redovno hrani, dok ne napuni mesec dana i tek onda ga odvojiti. U medjuvremenu, kazes da je zenka pocela da nosi jaja. Ta jaja mozes slobodno baciti, jer su neplodna posto je muzijak odvojen i nije se parila sa njim. Druga solucija koju si mogao da uradis je, da pregradis parilicu i u tom pregradjenom delu stavis mlade, a muzijaka u drugom delu spojis sa zenkom. Muzijak bi u tom slucaju upario zenku, a istovremeno hranio mlade u pregradjenom delu parilice, naravno ta pregrada mora da je od zice, tako da je muzijaku dostupno da moze da ih hrani.
To bi bilo sve sto ti mogu reci i sto smatram da je naj efikasnije, ostalo ne znam sta bi jos mogao da uradis, jer u ovakom slucaju svi postupaju ovako kako sam napisao.
Ja bih na tvom mestu odmah stavio pregradu da ne dodje opet do ovakve situacije. U sledecoj turi kada dobijes mlade i kada primetis da je zenka spremna za novo parenje, tada pregradi mlade da ne bih pocela da im cupa perje radi pravljenja gnezda.

Toliko od mene, ako te jos nesto zanima slobodno javi.
Назад на врх Go down
http://www.timbradoespanol.12see.de
kirca77
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 10
Join date : 16.01.2013

   M O L B A  Empty
ПорукаНаслов: Re: M O L B A       M O L B A  Icon_minitimeMon Mar 04, 2013 2:01 am

Puno ti hvala na tvoje sovete i odvojeno vreme!

Izvinjavam se shto nakon nekoliko dani shaljem ti reply ! Sada i ne mogu mnogo da uradim ,zatoshto moje neiskustvo pobrkao stvare,ali shta je tu je,..a ono shto je sad kod meni je ovako :

- Malishan je sa majkom ,..polako se opushta ,sam trazhi hranu i nauchio je gde su hranilice,...ali i dalje povremeno oche majka da ga rani,...Ono shto raduje je ,da dan sa dan on je sve vishe samostalan,...tako da za dva-do tri dana dobiche novu kuchu sunny

-Majka,je snoshila josh dve jaje!Sada su ukupno 3 ! Ali kako shto i ti kazhesh,treba ih baciti!

-Ono shto i meni i dalje nije mi jasno u genetiku zhenke je,kako ona noshi jaje ako nije oploddzena od muzjak????

-Neznam dali je sve u redu sa malishan,zato shto primetujem da kljun-gorni deo je malo pigmentiran u crno-jednu brazdu,..i da na ramene ispod krilja ima crvenilo,mnogo chesto se chisti kao da je u fazu mitarenja Question

- Ono shto planiram da uradim je:

Za dan dva stavim svi u zasebnije kafeze,..bacim ta tri jajeta,...rasturim i staro gnezdo,..malo osvezhim,..a tek za nedelju danu pustim muzhjak da je opet upari,...

Puno pozdrav do tebi Sabacki Civijas ,...

P.S. Zao mi je shta ljudi su nezainteresovane za ramena iskustva,..i volim da Forum malo ZIVNE - sa temama,diskusije,.....iskustva,...

pozz Kirca
Назад на врх Go down
Sponsored content





   M O L B A  Empty
ПорукаНаслов: Re: M O L B A       M O L B A  Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
M O L B A
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: KANARINCI-
Скочи на: