Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe

HomeFAQ/УпутствоТражиРегиструј сеПриступи

Share | 

Najbolje zenke za bastardiranje

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
АуторПорука
refa95
Pocetnik
Pocetnik

Број порука : 11
Локација : Zenica

ПорукаНаслов: Najbolje zenke za bastardiranje   Tue Nov 01, 2011 11:40 am

Interesuje me koje su po vama i vasem iskustvu najbolje zenke za bastardiranje,mislim po izgledu a ne po pjesmi
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
Damir001
Pocetnik
Pocetnik

Број порука : 15
Локација : Cicevac

ПорукаНаслов: Re: Najbolje zenke za bastardiranje   Thu Jan 19, 2012 2:42 pm

koliko sam ja cuo od starijih i od nekih iskusnijih odgajivaca,za bastardiranje ako se vec govori o stiglicu i kanarinci,mislim da zenka najbolje da bude siva,e sad ima na forumu i iskusnijih odgajivaca pa ce odgovoriti na tvoju temu,ja sad ovog proleca probacu sa bastardima...pozdrav
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin

Број порука : 660
Локација : Zemun

ПорукаНаслов: Re: Najbolje zenke za bastardiranje   Fri Jan 20, 2012 5:32 am

Damir001 ::
koliko sam ja cuo od starijih i od nekih iskusnijih odgajivaca,za bastardiranje ako se vec govori o stiglicu i kanarinci,mislim da zenka najbolje da bude siva,e sad ima na forumu i iskusnijih odgajivaca pa ce odgovoriti na tvoju temu,ja sad ovog proleca probacu sa bastardima...pozdrav

To je misljenje vecinom starijih pticara. A temelji se na tome da ce stiglic lakse prihvatiti tamniju pticu jer je slicnija njemu.
Medjutim ljudi vec godinama bastardiraju sa raznim zenkama i uspevaju. Po meni su najlepsi bastardi sa mozaik crvenom zenkom. Ja sam bastardirao sa zutom malino kanrinkom...tako da nema pravila o boji zenke.
Назад на врх Go down
Damir001
Pocetnik
Pocetnik

Број порука : 15
Локација : Cicevac

ПорукаНаслов: Re: Najbolje zenke za bastardiranje   Fri Jan 20, 2012 9:09 am

pa to,ja za pocetak cu probati sa sivom zenkom,posto ce mi ovog proleca biti prwi put da radim tako nesto...
Pozdrav cheers
Назад на врх Go down
IGOR 72
Urednik
Urednik

Број порука : 399
Локација : Skoplje-Makedonija

ПорукаНаслов: Re: Najbolje zenke za bastardiranje   Fri Jan 20, 2012 12:31 pm

Ja nisam bas neki mladic Very Happy , a i dosta digo cuvam ptice i izvodim bastarde a eto nisam cuo za taj podatak da je najbolje sa sivom kanarinkom Question .Mozda je Steva u pravu da je razlog taj sto stiglic se lakse navikne na tu kanrinku zbog njene tamne boje.Damire ako pravilno pripremas ptice sto je vec opisano na ovom i drugih foruma stiglic kad bude spreman on prijatelju skace i na bakarku i na lipohrom mozaiku i na sivu kako eto kazes ti nema problema samo sustina je pravilno odabrati i pripremiti pticu.Sto se atrakcije tice najatraktivni bastardi dobiju se od lipohrom crvene mozaike (to je ako hoces svetlije odnosno sarene bastarde). Kod vas u Srbiji vecina ljudi pare sa slavujarkama, dok dole kod nas u MKD vise se rade kanarinke u boji. Pozdrav
Назад на врх Go down
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: Najbolje zenke za bastardiranje   Today at 6:38 am

Назад на врх Go down

Najbolje zenke za bastardiranje
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» BASTARDIRANJE SA ANIFLANOM ( Carduelis cannabina)
» bastardiranje na bazi fauna x fauna
» Koja hrana za bastardiranje
» bastardiranje
» BASTARDIRANJE SA MUTACIJAMA STIGLICA