Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Moji stiglici

Go down 
4 posters
АуторПорука
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeTue Oct 18, 2011 10:17 pm

Pozdrav ja svoje stiglice sada preko zime drzim na sto slabijoj hrani(hrana za divlje ptice)bez ikakvih dodataka i zelenilo dajem 2 puta sedmicno,prozor im je stalno otvoren -8 stepeni bude navece u zadnja dva tri dana jucer sam ih malo snimio kako pjevaju NA SKROZ SLABOJ HRANI

Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeTue Oct 18, 2011 11:51 pm

Super ovo izgleda...sve je pod konac! Smile
Samo, imam jedno pitanje...Refa, zasto zimi smanjujes hranu...zar im na -8 ne bi prijala malo jaca hrana?
Назад на врх Go down
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeWed Oct 19, 2011 4:37 am

Steva ::
Super ovo izgleda...sve je pod konac! Smile
Samo, imam jedno pitanje...Refa, zasto zimi smanjujes hranu...zar im na -8 ne bi prijala malo jaca hrana?

Zato sto ocu na ima sto vise priblizim prirodu,progoglaj malo pa ces vidit da iole ozbiljniji uzgajivaci koji legu stiglice i pare ih sa kanarinkama drze stiglice na onakvoj ishrani kako ih ja hranim.Ptice u prirodi zimi nemaju bas puno zelenila i jake hrane,hrane se samo korovom i nekim sjemenkama iz cicka,a nemaju ni crvica bas puno niti mravljih jaja
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeWed Oct 19, 2011 11:52 am

refa95 ::
Steva ::
Super ovo izgleda...sve je pod konac! Smile
Samo, imam jedno pitanje...Refa, zasto zimi smanjujes hranu...zar im na -8 ne bi prijala malo jaca hrana?

Zato sto ocu na ima sto vise priblizim prirodu,progoglaj malo pa ces vidit da iole ozbiljniji uzgajivaci koji legu stiglice i pare ih sa kanarinkama drze stiglice na onakvoj ishrani kako ih ja hranim.Ptice u prirodi zimi nemaju bas puno zelenila i jake hrane,hrane se samo korovom i nekim sjemenkama iz cicka,a nemaju ni crvica bas puno niti mravljih jaja

Refa,
Na ovoj temi oko ishrane imao sam dosta rasprava na nekoliko foruma.
Zato sam se obratio jednom vrhunskom nutricistu u Makedoniju i tražio sam njegovo mišljenje oko ishrane ptica i sve ostalo živo biče na ovoj planeti.
Kao rezime na tom razgovoru svelo se na sledečem: Svako živo biče na planeti hrani se onako kako mu je priroda odredila a njegov instik ka tome vodi.
Dok je jedino ljudsko biče dostiglo toliko veliku evoluciju u njegovom razvoju da je počeo sam sebe uništavati putem ishrane.
Teorija je ova: hranu trebamo ubražnjavati prema sezoni kako priroda nam daruje , primera ima mnogo, pa recimo paradajz najbolje je ga konzumirati u periodu njegovog zrenja a to se odnosi na sva vrsta voča i povrča.
Meso i mesnate proizvode trebamo koristiti isključivo preko hladne mesece odnosno hrana treba biti visoko kalorična jer tada organizmu su naj potrebnije kalorije kako bi telo postiglo odgovarajuči stepen imuniteta.
Vitamine i ostalo možemo koristiti u svako doba jer ima uslova za to.

E sada konkretno kod ptice: Slavuj prije polaska ka toplim krajevima mora na sebi naljepiti puno mesnate mase kako mi obično u žargonu kažemo sala da bi imao snage da to potroši tokom selidbe ka jugu.
Ptice koje ostaju odnosno koje dolaze prema nama oni moraju biti dobro uhranjeni prije padanje snega kako bi imali dovoljno masu za prezimeti.

Zato moj sistem je da dolaskom proleča ja smanjujem obim hrane kako kaloriski tako i količinski.

Refa ti si mlad pa vidi kako se ti hraniš preko ljeta a kako preko zime.

Pozdrav od čika Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeWed Oct 19, 2011 1:00 pm

BOCKA ::
refa95 ::
Steva ::
Super ovo izgleda...sve je pod konac! Smile
Samo, imam jedno pitanje...Refa, zasto zimi smanjujes hranu...zar im na -8 ne bi prijala malo jaca hrana?

Zato sto ocu na ima sto vise priblizim prirodu,progoglaj malo pa ces vidit da iole ozbiljniji uzgajivaci koji legu stiglice i pare ih sa kanarinkama drze stiglice na onakvoj ishrani kako ih ja hranim.Ptice u prirodi zimi nemaju bas puno zelenila i jake hrane,hrane se samo korovom i nekim sjemenkama iz cicka,a nemaju ni crvica bas puno niti mravljih jaja

Refa,
Na ovoj temi oko ishrane imao sam dosta rasprava na nekoliko foruma.
Zato sam se obratio jednom vrhunskom nutricistu u Makedoniju i tražio sam njegovo mišljenje oko ishrane ptica i sve ostalo živo biče na ovoj planeti.
Kao rezime na tom razgovoru svelo se na sledečem: Svako živo biče na planeti hrani se onako kako mu je priroda odredila a njegov instik ka tome vodi.
Dok je jedino ljudsko biče dostiglo toliko veliku evoluciju u njegovom razvoju da je počeo sam sebe uništavati putem ishrane.
Teorija je ova: hranu trebamo ubražnjavati prema sezoni kako priroda nam daruje , primera ima mnogo, pa recimo paradajz najbolje je ga konzumirati u periodu njegovog zrenja a to se odnosi na sva vrsta voča i povrča.
Meso i mesnate proizvode trebamo koristiti isključivo preko hladne mesece odnosno hrana treba biti visoko kalorična jer tada organizmu su naj potrebnije kalorije kako bi telo postiglo odgovarajuči stepen imuniteta.
Vitamine i ostalo možemo koristiti u svako doba jer ima uslova za to.

E sada konkretno kod ptice: Slavuj prije polaska ka toplim krajevima mora na sebi naljepiti puno mesnate mase kako mi obično u žargonu kažemo sala da bi imao snage da to potroši tokom selidbe ka jugu.
Ptice koje ostaju odnosno koje dolaze prema nama oni moraju biti dobro uhranjeni prije padanje snega kako bi imali dovoljno masu za prezimeti.

Zato moj sistem je da dolaskom proleča ja smanjujem obim hrane kako kaloriski tako i količinski.

Refa ti si mlad pa vidi kako se ti hraniš preko ljeta a kako preko zime.

Pozdrav od čika Bocka

Bocka sve sto kazes to stoji,sam si naveo da slavuji "PUTUJU"nestoje u kavezu kao kod mene ili tebe,oni se trose a u kavezu se ne trose,trose ali jako malo.Ja i dalje ostajem pris svom misljenju da im treba smanjiti hranu cisto da ima razlike izmedu proljeca i zime,kada ih trebamo spremati za parenje
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeWed Oct 19, 2011 2:32 pm

Refa,
Nehotice meni je izmakla jedna činjenica a to je što ja sam mislio da znaš da ovo se odnosi isključivo za odgoj ptice u volierama.
Dok ptice u malim kafezima nije preporučlivo čuvati preko zime na otvorenom prostoru.
Velika je razlika hranjenje ptica u volierama i u malim kafezima.
Mislim da sada sam dobro shvačen.

Pozdrav Bocka
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeWed Oct 19, 2011 9:35 pm

BOCKA ::
Refa,
Nehotice meni je izmakla jedna činjenica a to je što ja sam mislio da znaš da ovo se odnosi isključivo za odgoj ptice u volierama.
Dok ptice u malim kafezima nije preporučlivo čuvati preko zime na otvorenom prostoru.
Velika je razlika hranjenje ptica u volierama i u malim kafezima.
Mislim da sada sam dobro shvačen.

Pozdrav Bocka

sad smo se shvatili pravo pozdrav
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
refa95
Pocetnik
Pocetnik
refa95


Број порука : 11
Join date : 09.10.2011
Age : 28
Локација : Zenica

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitimeFri Oct 21, 2011 5:58 am

jedan danasnji snimak nadam se da vam se svidja
Назад на врх Go down
http://refa1995.skyrock.com/
franc92
Pocetnik
Pocetnik
franc92


Број порука : 2
Join date : 15.02.2010
Age : 44
Локација : Srbija-Leskovac

Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Moj štiglić star osam meseci pesma nakon treniranja   Moji stiglici Icon_minitimeFri Feb 17, 2012 1:39 pm

Prvi deo snimka




Drugi deo snimka









Želeo bih da čujem vaše komentare...... inače ovo je jedna od tri ptica koje sam trenirao i snimak ove pesme ce ptica još uvek sređivati sama, te ću nahnadno pustiti i druge snimke a u narednom periodu biće snimaka i ostalih štiglića ...... koje još uvek nisu očistile pesmu ali za desetak dana nadam se da će pa da zajedno ocenimo. Pozdrav
Назад на врх Go down
Sponsored content





Moji stiglici Empty
ПорукаНаслов: Re: Moji stiglici   Moji stiglici Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Moji stiglici
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Stiglici i zima
» STIGLIC MAJOR-OPAL!
» SLIKE VASIH PTICA.....................
» BELOBRADI STIGLICI!........
» VIDEO KLIPOVI SA STIGLICAMA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: ŠTIGLIC ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: