Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Perja kod kanarince

Go down 
4 posters
АуторПорука
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeFri Aug 19, 2011 6:50 am

Zdravo svima

Imam dva muski kanarinca u posebni kafezi su.

I kod oba dva kanarinca kada se dvizu u kafezu perje im je mazno i sredgeni su ali kad miruju i stoju na stapic (ne spavaju) od obe dve strane perja sta su pod i oko krilima strcu nanadvor i savijeni su kako prema krilima i dolaze i prekrivaju deo krilama. Slike nemam ali mislim da oni koji cuvaju kanarince znaju o cemu pricam.

Jer ovo normalno ili desava se nesto.

U ocekivanje Vaseg misljenja.
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeFri Aug 19, 2011 1:48 pm

Razloga za tako nešto ima dosta, možda su se uvašljali ili su bolesne , kakav im je izmet? Slikaj to malo bolje , ptice nikad ne kunjaju bez razloga.
Gde ih držiš, napolju ili u sobi, ako su u sobi jesu li pored vrata tj. možda ih udara promaja?


Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 7:42 am

Hvala puno na odgovoru

Neki uzgajaci kanarinca rekli su mi da to je zasto ne lete i ni su intenzivni i imaju visak perja ispod krilja. Inace ptice su veseli i skakaju niz kafezu.

U vezi oba kanarinca imam jedno novo pitanje:
Sta bi bilo kada oba kanarinca stavim u isti kafez - dali oni bi se tukli i ako ne dali to utica na nihovo pjevanje ili ....

Ja u svaki slucaj pokusacu da oba stavim u jedan kafez i videti sta bi se dogadjalo ali ipak mislim da misljenje strucnjaci je na prvom mestu.

U ocekivanje Vase misljenje.

srdecen pozdrav

Aleksandar
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 11:11 am

mitrovskiace ::
Hvala puno na odgovoru

Neki uzgajaci kanarinca rekli su mi da to je zasto ne lete i ni su intenzivni i imaju visak perja ispod krilja. Inace ptice su veseli i skakaju niz kafezu.

U vezi oba kanarinca imam jedno novo pitanje:
Sta bi bilo kada oba kanarinca stavim u isti kafez - dali oni bi se tukli i ako ne dali to utica na nihovo pjevanje ili ....

Ja u svaki slucaj pokusacu da oba stavim u jedan kafez i videti sta bi se dogadjalo ali ipak mislim da misljenje strucnjaci je na prvom mestu.

U ocekivanje Vase misljenje.

srdecen pozdrav

Aleksandar


Iskreno ne znam koji ti je strucnjak rekao da ptica ima visak perja.


Ukoliko nije veliki kavez ili volijera nije preporucljivo da spojis dva muzjaka u isti prostor jer muzjaci su ratoborni i cesto bi dolazilo do borbi.

Uvek dominatniji muzjak vise peva.


Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 11:44 am

A ukoliko su u razliciti kafezie dali mogu postaviti kafeze jedan do drug.
I u kom slucaju bolje ce pevati - ako se gledaju (bez pregradu izmegu kafeze) ili ako ne (sa pregrada izmegu kafeze?

Ili treba postaviti i posebne kafeze u posebne prostorije.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 11:51 am

Da li im perje stalno takostoji ili ponekad? Ako su veseli,ne verujem da imas razloga za brigu. Kao sto je rekao Vlada,slikaj pa da vidimo sta je, ovako mozemo nagadjati danima.
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:30 pm

Hvala na odgovor

Jel moze dati savet oko moje posledno pitanje u vezi cuvanje u zasebni kafezi i u vezi toga dali se treba gledati jednog drugoga ili ne.

U principu mene odgovara da su u jedan kafez ali ako to utice na pevanje cuvacu gi zasebno.

Molim za savet

Pozdrav
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:41 pm

Evo i slike od drugoga kanarinca.

Prvi je bio crven ali posto mu nedajem karotina postao je pomarandzesto zuti.

Perja kod kanarince 21082011165
Perja kod kanarince 21082011166Perja kod kanarince 21082011167Perja kod kanarince 21082011171
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:42 pm

Bolje da se ne gledaju, bice skoncentrisaniji na pesmu, nemas potrebe da ih drzis u razlicitim prostorijama ukoliko ti to ne zelis.
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:52 pm

Postirane slike ne moze se otvorite sa klikom ali sa desni klikom mozete izbrati otvoriti u novi tab ili mozte izbrati kopirati link pa paste u novi tab.

Ovo je preventivno ako neko nemoze otvorite slike.

Ocekujem Vase mislenje za slike - na dvije slike mozete viditi perduve sto strce pa od slike i najbolje mozete dati komentare. Kao sto sam napomenuo ove su slike sa jednog kanarinca a drugi je pomorandzsno-zuti i je u pogledu perje isti kako ovog.
OVO PERJE JE SAMO KADA MIRUJU kao sto mozete viditi od slike.

U ocekivanje komentare i saveti.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:07 pm

mitrovskiace ::
Postirane slike ne moze se otvorite sa klikom ali sa desni klikom mozete izbrati otvoriti u novi tab ili mozte izbrati kopirati link pa paste u novi tab.

Ovo je preventivno ako neko nemoze otvorite slike.

Ocekujem Vase mislenje za slike - na dvije slike mozete viditi perduve sto strce pa od slike i najbolje mozete dati komentare. Kao sto sam napomenuo ove su slike sa jednog kanarinca a drugi je pomorandzsno-zuti i je u pogledu perje isti kako ovog.
OVO PERJE JE SAMO KADA MIRUJU kao sto mozete viditi od slike.

U ocekivanje komentare i saveti.

Pozdrav



Ja ovde ne vidim ni slike ni link niti sta , gore u prvoj temi imas kako se postavljaju slike pa procitaj pa pokusaj ponovo, Drle
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:27 pm

Slike su u postu od 9:41 sati - nisu u ovaj post na koji si odgovorio ali za svaki slucaj evo ponovo linkovi:

1. imageshack.us/photo/my-images/189/21082011165.jpg/
2. imageshack.us/photo/my-images/88/21082011166.jpg/
3. imageshack.us/photo/my-images/546/21082011167.jpg/
4. imageshack.us/photo/my-images/221/21082011171.jpg/
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:30 pm

E imenjace ni ovo ne funkcionise neznam gde gresis ovo cu da obrisem, Drle
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:50 pm

Perja kod kanarince 21082011165

Perja kod kanarince 21082011166

Perja kod kanarince 21082011167


Perja kod kanarince 21082011171


Ace evo postavio sam tvoje slike.
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:53 pm

Ptice ti deluju zdravo , mozda su se malo ugojile, mitarenje skoro da su zavrsile. Ako hoces i ne može da škodi daj im malo vitamina u vodi i neki ektoparazitik čisto da budeš siguran da nemaju vaši.


Pozdrav!!!
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 1:57 pm

Zaboravih da ti još ovo kažem ovo nisu kanarinci pesme već boje, pevaće i oni ali ćete malo boleti glava, imaš kanarince pesme poput srpskog slavujara, nemačkog harc rolera, belgijskog malinoa i španskog timbradosa itd.
Назад на врх Go down
mitrovskiace
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 16
Join date : 19.08.2011

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 11:06 pm

Hvala puno na odgovore i saveti

Od dva kanarinca koji imam ovaj od koji sam postavio slike nesto u zadgjni dva do tri dana nekako je mirniji i izmet mu je zelenkast i voden.

Mislim da mu je od vitamine - stavio sam mu mekastu hrani od voce Padovan - Melange fruit.

Inace kanarinac kao sto sam rekao je mirniji ne skace niz kafezu kao drugi ali u globalu jede i pije vodu.

Sta da mu dam za da ga povratim u normalno stanje - procitao sam po neki forumima da dobro je dati mesto vode caj od kamilice i pretezno suvu hranu i seme mak sa keksa.

Ukoliko neko ima bolje iskustvo neka da savet sta je najbolje da mu dam kao hranu za da ga povratim u normalno stanje - mozda treba i nesto mu staviti u vodu.

U ocekivanje Vasi saveti.

Pozdrav
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 11:47 pm

I meni ptice izgledaju zdravo. Mozda se taj drugi kanarinac jos uvek mitari, pa je malo mirniji.
Назад на врх Go down
Sponsored content





Perja kod kanarince Empty
ПорукаНаслов: Re: Perja kod kanarince   Perja kod kanarince Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Perja kod kanarince
Назад на врх 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: KANARINCI-
Скочи на: