Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe

HomeFAQ/УпутствоТражиРегиструј сеПриступи

Share | 

Carduelis carduelis ili Carduelis major?

Погледај предходну тему Погледај следећу тему Go down 
АуторПорука
Jocom
Pocetnik
Pocetnik

Број порука : 18
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

ПорукаНаслов: Carduelis carduelis ili Carduelis major?   Mon Jun 20, 2011 8:53 am

Pozdrav svima, veliki sam ljubitelj ptica a posebno stiglica, od skora sam u inostranstvu i sada ovdje pokusavam da nabavim nove ptice, nasao sam jednu odgaivacnicu i oni imaju dvije vrste European GoldFinc (Carduelis Carduelis) i Siberian GoldFinch (Carduelis Major), ja sam do sada drzao evropske dakle obicne stiglice iz nasih krajeva sa Balkana, interesuje me koja je razlika izmedju ove dvije ptice, ne u izgledu posto sam i sam mogao da se uvjerim da nije velika, mozda malo boja i velicina, vise me interesuje nacin ponasanja i pjesma, dakle dal je pjesma razlicita i glas dal je prodorniji il isti? unaprijed hvala svima...
Назад на врх Go down
Belobradi
Urednik
Urednik

Број порука : 163
Локација : Leskovac

ПорукаНаслов: Re: Carduelis carduelis ili Carduelis major?   Mon Jun 20, 2011 10:46 am

Sto se tice same pesme ( dinamike u pesmi ) sve zavisi od same jedinke i to je relativna svar. Ako budes birao izmedju C.C. i C.C. Majora mislim da drasnicne razlike u pesmi neces primetiti. Svaka ptica/podvrsta koja je zdrava i kojoj obezbedis i minimalne uslove za normalan zivot nagradice te carobnom pesmom.
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin

Број порука : 2087
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

ПорукаНаслов: Re: Carduelis carduelis ili Carduelis major?   Mon Jun 20, 2011 11:01 am

Jocom, slazem se potpuno sa Belobradim sto se pesma tice,a samih ptica i vrsta podvrasta to je nesto drugo.A i mi nemamo iste ukuse pa tako i za pesme stoji.Posto ja zivim isto na zapadu ljudi kazu da C.C. Parva ima najbolju pesmu e sad da li je to istina nebi znao da ti kazem.Majori su nesto laksi za parenje od obicnih C.C,Carduelisa.Ovde u temi kod stiglica imas pod temu vrste i podvrste stiglica pa pogledj i prema tome koje ces ptice da uzmes moras sam da odlucis, nadam se da smo ti malo pomogli.Uz drugarski pozdrav Drle Very Happy Very Happy

http://pticefaunaeurope.forumotion.net/
Назад на врх Go down
http://pticefaunaeurope.forumotion.net
Sponsored content

ПорукаНаслов: Re: Carduelis carduelis ili Carduelis major?   Today at 10:43 pm

Назад на врх Go down

Carduelis carduelis ili Carduelis major?
Погледај предходну тему Погледај следећу тему Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Carduelis carduelis ili Carduelis major?
» Shestoperce, zlatoperce, belobradane
» MAGELAN CAJZLA-CARDUELIS MAGELLANICA
» cajzlic (carduelis spinus)
» BASTARDIRANJE SA ANIFLANOM ( Carduelis cannabina)