Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA

Go down 
+9
Belobradi
gasa ns
milance so
nenad79
ZQKY
Petar
many
Steva
Drle
13 posters
Иди на страну : Previous  1, 2
АуторПорука
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 11:24 pm

žako ::
I meni se čini da su dvije ženke, koliko sam ja uspio vidjeti uz moje skromno znanje. Neki su mi rekli da bi ovaj drugi mogao biti mužjak, ali ne vidim neku razliku između njih dvoje. Jedino onaj crni dio na glavi gdje prelazi na leđa je nešto crniji kod ovog drugog.

Pa moguce da je drugi muzjak, koji je malo "prljaviji" pa se na prvi pogled ne vidi. Mozda bi bilo dobro da pogledas koren krila sa gornje strane, to je isto dobar pokazatelj. Ima na pocetku ove teme slika.
Назад на врх Go down
žako
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 28
Join date : 10.06.2011
Age : 55
Локација : Osijek, RH

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 21, 2012 11:44 pm

Još ću ih jednom pogledati (korjen krila je li crn ili smeđkast), a nakon toga ću im dati kadicu da se okupaju. Perije im je, iskreno rečeno, dosta prljavo. Nabavio sam ih prije petnestak dana i nisam imao pojima što kupujem. Bili su kao "par", mužjak i ženka.
Назад на врх Go down
žako
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 28
Join date : 10.06.2011
Age : 55
Локација : Osijek, RH

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 12:14 am

Sada bih ja s svojim znanjem rekao da su to ipak obje ženke, a vas prave znalce molim za potvrdu ili demanti.

PRVA ptica
PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 13



DRUGA ptica
PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 14
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 2:54 am

Zako ovako sa slika je dosta tesko ustanoviti pravi pol ptice i sta je sta moze samo da se predpostavlja lel i slika zna da da lazni dojam, ali ja mislim cuvaj ptice pa ce se pokazati u skoroj buducnosti sta su.Zako veruj mi da nekada i dobre zenke su bolje i od dobrih muzjaka zavisi sve sta imas i hoces sa njima da radi, zelim ti da uspesno ih sacuvas i da ih razmnozavas sada u narednu parnu sezonu, Drle
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 3:06 am

Zako, ja bih opet rekao: Obe zenke. Smile Vidi se po korenu krila da smedja boja se preliva...
Назад на врх Go down
žako
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 28
Join date : 10.06.2011
Age : 55
Локација : Osijek, RH

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 3:21 am

Steva ::
Zako, ja bih opet rekao: Obe zenke. Smile Vidi se po korenu krila da smedja boja se preliva...

Je, to i ja sada vidim. Bile su mi sumljive još po samoj masci (crveno kod oka), ali kad ne znaš sve ti je sumljivo dok se ne naučiš. Isto tako da imam desetak ptica, onda bih lakše mogao odrediti što je što. Nema veze. Moram sada kupiti još dva, al sada mužjaka. Imam sad malo više znanja o preporznavanju spola i sada samo to moram primjeniti. Nisam mislio imati više od jednog para, ali eto, sada moram ići na dva para. Smile
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 4:45 am

Videcemo sta ce ostali da kazu, ipak sam ja samo moje misljenje rekao...
Ne brini Zako, naucices, polako i samo strpljivo...kad budes mogao uzmi muzjake i uzivaj! cheers
Назад на врх Go down
žako
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 28
Join date : 10.06.2011
Age : 55
Локација : Osijek, RH

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 5:18 am

Evo sam dobio primjedbu od jednog gospodina da sam stavio dvije slike od iste ptice i stvarno. Izmješao sam slike prilikom stavljanja na internet. Koji sam ja baksuz.
Ovim se putem ispričavam svima.

Evo druge ptice

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 15


Oprostite još jednom.
Назад на врх Go down
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 8:17 am

Drle ::
Zako ovako sa slika je dosta tesko ustanoviti pravi pol ptice i sta je sta moze samo da se predpostavlja lel i slika zna da da lazni dojam, ali ja mislim cuvaj ptice pa ce se pokazati u skoroj buducnosti sta su.Zako veruj mi da nekada i dobre zenke su bolje i od dobrih muzjaka zavisi sve sta imas i hoces sa njima da radi, zelim ti da uspesno ih sacuvas i da ih razmnozavas sada u narednu parnu sezonu, Drle


Drle, ja sam oduvjek više voleo bilo kakve a pogotovo dobre ženke za parenje. Very Happy
A i dan danas mislim da više zavisi od ženke nego li od mužjaka lol!
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
BOCKA
Moderator
Moderator
BOCKA


Број порука : 173
Join date : 13.05.2009
Age : 76
Локација : SKOPJE

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 8:19 am

Zako, dobra ti je fora, jest da si uradio ne namerno ali izašlo je vrlo duhovito lol!
Назад на врх Go down
http://www.ptici-faunanaevropa.com/forum/index.php
žako
Pocetnik
Pocetnik



Број порука : 28
Join date : 10.06.2011
Age : 55
Локација : Osijek, RH

PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 22, 2012 9:03 am

Danas sam dobio prvo jaje kod žakoa, pa sam sav pod dojmom. Sav sam zbunjen, tako da nije ni čudno da sam i slike štiglića uspio pomiješati. lol!
Назад на врх Go down
Sponsored content





PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Empty
ПорукаНаслов: Re: PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA   PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA - Page 2 Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
PREPOZNAVANJE MUZJAKA I ZENKE STIGLICA
Назад на врх 
Страна 2 of 2Иди на страну : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» PESMA STIGLICA
» SLIKE STIGLICA
» SIVOGLAVI STIGLIC (Carduelis carduelis caniceps)
» PESMA STIGLICA!....
» MUTACUJA STIGLICA

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: ŠTIGLIC ( Carduelis Carduelis)-
Скочи на: