Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 NISH.................................................

Go down 
4 posters
АуторПорука
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 3:09 am

Evo malo slicica sa izlozbe u Nishu. Ja sam bio na zatvaranju 10.10. kada je kako kazu bilo najbolje. Tada je bila i berza.

NISH................................................. 10102010676edited1

NISH................................................. 10102010661edited1

NISH................................................. 10102010662edited1

NISH................................................. 10102010663edited1

NISH................................................. 10102010666edited1

NISH................................................. 10102010664edited1

NISH................................................. 10102010667edited1



Nadam se da ce vam se slicice dopasti cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: IZLOŽBA SITNIH ŽIVOTINJA U NIŠU 10.10.20010.   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 3:15 am

Egzota je bilo veoma malo ali evo sta sam zabelezio

NISH................................................. 10102010668edited1

NISH................................................. 10102010664edited1

cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: IZLOŽBA SITNIH ŽIVOTINJA U NIŠU 10.10.20010.   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 3:20 am

Evo malo i ostalih ptica.

NISH................................................. 10102010683edited1

NISH................................................. 10102010682edited1

NISH................................................. 10102010684edited1

cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: IZLOŽBA SITNIH ŽIVOTINJA U NIŠU 10.10.20010.   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 3:35 am

Najvise je bilo golubova. Veoma kvalitetnih...

NISH................................................. 10102010681edited1

NISH................................................. 10102010686edited1

NISH................................................. 10102010687edited1

NISH................................................. 10102010688edited1

NISH................................................. 10102010689edited1

NISH................................................. 10102010691edited1

NISH................................................. 10102010693edited1

NISH................................................. 10102010694edited1

NISH................................................. 10102010696edited1

cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: IZLOZBA SITNIH ZIVOTINA NIŠU 10. 10. 2010.GOD.   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 4:08 am

Rale svaka cast za slike bas si nam docarao kako je izgledalo na berzi u Nisu izgleda da je bilo puno ptica, kako se krecale cene, jel si nesto novo nabaviio.Ove tvoje slike sam prebacio u temi izlozbe posto smatram da je to bolje mesto koje im odgovara, pozdrav Drle
Назад на врх Go down
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: IZLOZBA SITNIH ZIVOTINA NIŠU 10. 10. 2010.GOD.    NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 4:42 am

Pa Drle, cene su bile dosta visoke.
Zato se i nista nije prodalo. Kanarinci su bili 30 Evra i muzjaci i zenke, zebe 15 Evra i t.d.
Za nase uslove to je mnogo a i na berzi su uvek ptice sumnjivog kvaliteta.
One izlozbene se nisu prodavale ili su se prodavale po vecim cenama.
Pozdrav i drago mi je da ti se ova moja mini reportaza dopala.
cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
vlada nish
Starosedeoc
Starosedeoc
vlada nish


Број порука : 420
Join date : 07.04.2010
Age : 40
Локација : Niš, Beograd

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 1:53 pm

Zdravo!!!

Prava je šteta što nisam otišao na izložbu, spremio sam i fotoaparat ali šta ćeš viša sila, manje više zbog izložbe već zbog ljudi koje bih video tamo.

Znam samo da je ovaj termin što se tiče izložbi jako loš jer u ovom periodu uglavnom se ptice mitare i prava je retkost naći pticu u izložbenoj kondiciji.

Pozdrav za sve ljude dobre volje!!!
Назад на врх Go down
mladenbp
Pocetnik
Pocetnik
mladenbp


Број порука : 55
Join date : 14.04.2010
Age : 43
Локација : Bela Palanka, Srbija

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Zdravo!   NISH................................................. Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 5:25 pm

Zdravo svima,

Da se ukljucim i ja u razgovor, kao neko ko je ucestvovao i izlagao...i to 30 golubova u dve rase...

Prvo, termin jako los za sve ptice jer je mitarenje u najvece u toku...ptice totalno bez izlozbene kondicije...golubova najvise ali jako loseg kvaliteta...tu se ne slazem s Rajkom...na prste ruku kogli su se nabrojiti grla koja zavrdjuju paznju...nazalost...

Inace, berza je bila slabija nego prosle godine na istoj izlozbi...Sve jedno, Nisu predstoji jos jedna i to veca izlozba u NIskoj Banji koja ce biti odrzana prvog vikenda decembra...

Ja nazalos nisam slikao (i mislim da je ovo prvi put), ali sam morao da mislim o svim eksponatima iz mog drustva i prosto sam zaboravio aparat...

Inace, Rale dobio si ti i nekoliko, ja bih rekao, vrednih poklona...ali ih ne pominjes Very Happy

Sve u svemu jos jedno lepo druzenje...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Rale KG
Moderator
Moderator
Rale KG


Број порука : 543
Join date : 20.02.2010
Age : 62
Локација : Kragujevac

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 9:16 am

Mladene, prijatelju moj.

Kao prvo, to sto se ptice nisu do kraja izmitarile, ne znaci da su loseg kvaliteta.

Pa tvoji golubovi koje si izneo da prodas su bili shampionskog kvaliteta koje svaki golubar pozeleti moze. Znas i sam da sam se najvise zadrzavao bas pred tom volijerom.

E sad slazem se sa tobom da je termin bio los i da se ptice nisu izmitarile do kraja i da nisu bile u kondiciji za izlozbu.

I evo pominjem poklone koje sam dobio i zahvaljujem se. bounce bounce bounce

Veliki pozdrav, prijatelji moji. cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
mladenbp
Pocetnik
Pocetnik
mladenbp


Број порука : 55
Join date : 14.04.2010
Age : 43
Локација : Bela Palanka, Srbija

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 10:04 am

Rale,

Da ne budem pogresno shvacen...ptice sam poklonio od srca i najbolje ces mi se zahvaliti ako ih dobro cuvas i ako nastavis da ozbiljno radis s ovim nasim prelepim autohtonim rasama...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Gost
Гост




NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 11:09 am

Ja se izvinjavam odgajiacima belorepaca ali ove belorepce sto vidim na slikama , ja takvim kidam glavu, pogotovo kzli, veoma slavi sa portiklom.

Pozdrav
Назад на врх Go down
mladenbp
Pocetnik
Pocetnik
mladenbp


Број порука : 55
Join date : 14.04.2010
Age : 43
Локација : Bela Palanka, Srbija

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSat Oct 16, 2010 12:19 pm

Zdravo,

Nema potrebe za izvinjavanjem, samo pozovi kad sledeci put sklanjas takve ptice ja cu ih vrlo rado primiti na poklon Very Happy

Salu na stranu, ja sam uvek samokritican i rekao sam i ovog puta da je kvalitet bio slab i tu sam mislio i na svoje ptice jer nisam iznosio ono sto je za izlozbu vec, ono sto je bilo koliko-toliko zavrsilo mitarenje...

Uzgred, izlozbe tome i sluze da se ljudi druze, iznose ptice iz svog odgoja, reklamiraju rasu i razmenjuju iskustva...Sto se belorepaca tice ja skoro uvek budem usamljen na izlozbi a posle se javi gomila njih koja ima ekstra ptice ali ih nikako ne iznosi...

Nadam se da se vidimo na nekoj od sledecih izlozba sa nasim belorepcima...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Gost
Гост




NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSun Oct 17, 2010 9:26 am

Mladene "mislim nemo se ljutis", pod ovim nikom sam ja Vasa, i znas da sam po pitanju belorepaca veoma rigorozan , a sto se tice tebe i tvog dolaska u Vranju kad si bio kod Bobana a da nisi hteo da svratis kod mene ,e zato sam vec ljut.
Imam ponudu da prodam celo jato i maticu i mlade ali se razmisljam sta posle????
U Vranju sam ostao sam odgajivac, jer je i Boban prodao , tako da ako i ovi odu ostaje Vranje bez belorepaca, mada....
Ako se ukaze dobra prilika mozda ih i dam

Kako tvoje ptice, cujem odrzava se neka izlozba u nedelju kod tebe u Palanku???

pozdrav
Назад на врх Go down
mladenbp
Pocetnik
Pocetnik
mladenbp


Број порука : 55
Join date : 14.04.2010
Age : 43
Локација : Bela Palanka, Srbija

NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeSun Oct 17, 2010 11:17 pm

Zdravo Vaso,

Ne ljutim se...taman posla Wink

Sto se rigoroznosti u selekciji tice (posebno kad je u pitanju ova rasa) bez toga se ne moze, jer bi se u suprotnom stvari otrgle kontroli...i odgoj ne bi licio ni na sta...

Bilo bi zalaosno ako prodas belorepce jer si najozbiljniji odgajivac u Vranju s njima, ja se uvak oneraspolozim kad cujem da neko prestaje da ih drzi...ali iskreno...Mislim da ova rasa ipak ima svetlu buducnost i ako nije mnogo rasprostranjena. Razlog: vrlo brzo ce doziveti renesansu to se tice standarda jer ce konacno biti izdvojena iz standarda za Niske visokoletace kao posebna rase sto ona i definitivno jeste...Takodje, sprema jos se i Evropsko priznavanje u Lajpcigu za dve godine na Evropskoj izlozbi, pa cemo i tu trebati da odaberemo kolekcije i damo svoj doprinos. Da ne milis da je sve ovo samo na prici, jedna informacija za tebe i sve osale je da se u ovome veoma odmaklo u ragovorima i konkretnom radu u Savezu, tako da je sve sto sam naveo veoma izvesno...

Sto se izlozbi tice, milsim da sam vec na nekoliko foruma gov orio o tome: izlozbe su kod nas vise revijelnog, nego takmicarskog karaktera i tu pravog takmicenja i nema, jer svi koji izloze makar deset goluba dobijaju pehar...pa ja na izlozbe odlazim ne zbog takmicenja vec iskljucivo zbog promocije rasa koje drzim...iz sto se belorepaca tice mogu da ti kazem da sam ja licno uspeo da samo u protekle dve-tri godine zainteresujem 20tak odgajivaca za belorepce (neki od njih su jako ozbiljni)...

Inace, sto se mog dolaska u Vranje tice, ti znas da sam ti se uvek do sada javljao i svracao, ovog puta je to bilo na brzinu i totalno neplanirano i bio sam samo na par sati jednog popodneva...A i prosla dva puta kad sam ti se javljao ti si uvek bio u nekoj guzvi i nisi imao vremena da se vidimo...Opet mora da se slozis da cesce ja dolazim u VR nego ti u nase krajeve Smile

Izlozba u Beloj Palanci je poslednjeg vikenda novembra meseca i mi se ovde u najvece spremamo za nju...bice jako lepo sa do 1000 eksponata...Ja imam ideju da okupim odgajivace belorepaca te da zajedno pokusamo da izlozimo 100 goluba! Tako da si pozvan da izlozis ptice i da dodjes na druzenje...

Pozdrav,

Mladen
Назад на врх Go down
http://www.niskigolubovi.info
Gost
Гост




NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitimeMon Oct 18, 2010 6:45 am

Hvala na pozivu druze ali znas da ne stavljam savezne burme vec 4 god

Veliki pozdrav za B.Palanku
Назад на врх Go down
Sponsored content





NISH................................................. Empty
ПорукаНаслов: Re: NISH.................................................   NISH................................................. Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
NISH.................................................
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» OFICIJELNI KALENDAR IZLOZBI U SRBIJI

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: SVASTA PO NESTO :: IZLOŽBE-
Скочи на: