Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...

Go down 
+3
Rale
Siskin
Drle
7 posters
АуторПорука
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeFri May 21, 2010 11:17 am







To je Pastoncin, a evo i recepta ( dobro dođe uz predhodni klipovima ):

2,5 dl mleka
1 kašika jabukovog sirćeta
1 kuvano jaje
60 gr prezle
malo šećera u prahu

Zakuvamo 2.5 dl mleka, čim mleko počne da vri dodamo u njega jednu kašiku jabukovog sirćeta i kuvamo još 3-5 sekunde. Dobivenu smesu "dobro" procedimo.
Sada dobro proceđenu masu pomešamo sa kuvanim jajetom ( izrendamo belanac i žumanac) i dodamo 60 gr prezle sa "mrvicom" šećera u prahu. Možemo dodati grašak,vitamine, ESB3, Spirulinu, izrendisanu sargarepu, proklijalo seme itd.
Ovako dobiveni pastoncin možemo da čuvamo 3 dana u frižideru!


Последњи изменио Drle дана Wed May 26, 2010 7:50 am. измењено укупно 1 пута
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeWed May 26, 2010 5:41 am

Po meni, najjednostavniji način je opisan na ovom trećem video klipu. samo me interesuje šta ovo dodaje iz male bijele posudice - ono što stavlja prvo u vruće jaje?
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeWed May 26, 2010 7:37 am

Siskin ::
Po meni, najjednostavniji način je opisan na ovom trećem video klipu. samo me interesuje šta ovo dodaje iz male bijele posudice - ono što stavlja prvo u vruće jaje?

Siskin pa ovo su prezle sto stavlja ili mleveni keks a ovo drugo su minerali i vitamini
pozdrav Drle cheers cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Rale
Urednik
Urednik
Rale


Број порука : 171
Join date : 14.05.2009
Age : 49
Локација : Backa Palanka

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeWed May 26, 2010 12:03 pm

Ova opcije sa graskom je super stvar a mesto graska mozete koristiti i kukuruz secerac isto smrznut ko grasak. Svi ste sigurno upoznati sa cinjenicom da ptice mnogo bolje izgledaju i napreduju ako u ishrani koristite polu zrelo semenje raznog bilja, taj grasak i kukuruz su bas to semenke u mlecnoj fazi zrenja i puni su vitamina i protejina. Ovakvom ishranom skoro da nemate potrebe za klijavim semenom mada sa ja uvek za princip sto raznovrsnije ishrane ptica. Po pitnju mleka odnosno ove vrste sira sto je prikazana u gore prikazanom klipu ja bi izabrao kozije mleko, mnogo je jace i kvalitetnije od kravljeg jos ako koza brsti neke planinske proplanke...to je prava stvar
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeThu May 27, 2010 12:03 am

Rale, samo jedno dodatno pitanje, jel se ovaj grasak daje onako odmah iz kese, bez ikakvog kuvanja ili neceg drugog?
Назад на врх Go down
Siskin
Pocetnik
Pocetnik
Siskin


Број порука : 99
Join date : 25.11.2009
Age : 37
Локација : Bosna i Hercegovina

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeThu May 27, 2010 12:13 am

Meni samo nije jasno kako kanarinac ili štiglić mogu jesti grašak... da li se on zdrobi ili se daje onako u bobicama??
Назад на врх Go down
sale1977v
Pocetnik
Pocetnik
sale1977v


Број порука : 109
Join date : 24.02.2010
Age : 46
Локација : nis -srbija

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeThu May 27, 2010 4:54 am

Siskin druze pa normalno da se zdrobi ili ispasira pa se pomesa sa jajcanom.
Назад на врх Go down
Rale
Urednik
Urednik
Rale


Број порука : 171
Join date : 14.05.2009
Age : 49
Локација : Backa Palanka

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeThu May 27, 2010 5:29 am

Grasak i kukuruz iz zamrzivaca se ne kuva dovoljno je da ga prelijete sa mlakom (vise hladnijom) i ostavite jedno pola sata da stoji u vodi, zatim ga ocedite i dajete pticama, u pocetku je potrebno malo pritisnuti prstima svako zrno graska posle ni to ne morate kad se ptice naviknu na njega, kukuruz je jos meksi i njega nema potrebe gnjeciti.
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeThu May 27, 2010 11:57 pm

Sale, Rale, hvala na objasnjenju. cheers Pozdrav!
Назад на врх Go down
sale1977v
Pocetnik
Pocetnik
sale1977v


Број порука : 109
Join date : 24.02.2010
Age : 46
Локација : nis -srbija

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeMon May 31, 2010 9:41 am

Stevo samo nemoj cesto davati tu hranu u tom obliku jer moze doci do proliva jedared ili dva puta nedeljno ja mislim da je sasvim dovoljno.
Назад на врх Go down
gasa ns
Urednik
Urednik
gasa ns


Број порука : 575
Join date : 30.09.2010
Age : 57
Локација : srpska Atina

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeMon Nov 22, 2010 2:00 am

Drle ::
KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Jajcana1q

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Jajacana2

ISPROBAO SAM SVE JAJCANE HRANE I TVRDIM DA JE CeDe najbolji scratch cheers
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: JAJCANA HRANA!.   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeMon Nov 22, 2010 2:18 am

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Jajcana1q

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Jajacana2

Назад на врх Go down
dino
Pocetnik
Pocetnik
dino


Број порука : 30
Join date : 13.01.2011
Age : 26
Локација : Podgorica Crna Gora

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeFri Jan 14, 2011 11:01 am

Drle ::






To je Pastoncin, a evo i recepta ( dobro dođe uz predhodni klipovima ):

2,5 dl mleka
1 kašika jabukovog sirćeta
1 kuvano jaje
60 gr prezle
malo šećera u prahu

Zakuvamo 2.5 dl mleka, čim mleko počne da vri dodamo u njega jednu kašiku jabukovog sirćeta i kuvamo još 3-5 sekunde. Dobivenu smesu "dobro" procedimo.
Sada dobro proceđenu masu pomešamo sa kuvanim jajetom ( izrendamo belanac i žumanac) i dodamo 60 gr prezle sa "mrvicom" šećera u prahu. Možemo dodati grašak,vitamine, ESB3, Spirulinu, izrendisanu sargarepu, proklijalo seme itd.
Ovako dobiveni pastoncin možemo da čuvamo 3 dana u frižideru!

Da li su ove jajcane hrane namijenjena samo kanrincima i stiglicima ili ga mogu jesti i egzote
Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitimeFri Jan 14, 2011 11:06 am

Svaka jajcana hrana koju sam pravis mozes da das svakoj ptici koja hoce da je jede, jer ni nedna jajcana hrana ne moze pticama da skodi.
Назад на врх Go down
Sponsored content





KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Empty
ПорукаНаслов: Re: KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...   KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!... Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
KAKO SAM PRAVITI JAJCANU HRANU!!!...
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» SUNCOKRET (HELLIANTHUS ANNUUS)
» kako prepoznati mlade
» KAKO HRANITI MLADE KANARINCE!!!
» KAKO SE ODBRANITI OD SOKOLA I JASTREBA!.....
» PRSTENOVANJE MLADIH PTICA KADA I KAKO..........................

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: ISHRANA I NEGA PTICA-
Скочи на: