Ptice fauna Europe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptice fauna Europe

Ptice Fauna Europe
 
HomeLatest imagesТражиРегиструј сеПриступи

 

 Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)

Go down 
+3
evmolp
Steva
Jocom
7 posters
АуторПорука
Jocom
Pocetnik
Pocetnik
Jocom


Број порука : 18
Join date : 04.01.2010
Age : 37
Локација : Trebinje (Republika Srpska)

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Feb 01, 2010 6:50 am

Postovanje svim pravim i velikim poznavaocima pticarstva, upravo od vas mi je potrebna ideja i savjet za ovaj projekat... negdje na ljeto planiram da pravim veliki unutarnji kavez pa me interesuje sta vi sa dosta vise iskustva i znanja mislite o svemu tome.... nasao sam sliku na internetu koja mi sluzi kao vodic i ideja... naravno uradio bi par izmjena, recimo dodao bi ventilacijske izvode pozadi (dva u razlicitim uglovima sa eletro motorima), mozda neku veliku tapetu da docara malo prirode unutra, zatim pokretno dno iz dva il tri dijela radi lakseg odrzavanja i naravno neku funkcionalnu hranilicu i poilicu, veci resetkasti otvor na vrhu (radi vazduha za ptice a i radi njihove pjesme), i naravno jos par stvari al nista drasticno... e sada me interesuje vase misljenje: prvo o tolikim staklenim povrsinama, dal i kako bi one uticale na ptice i njihovu pjesmu (dal bi prigusile pjesmu ptica kada se slusa izvan kaveza) i jos neke primjedbe eventualne ako imate...
i ja sam planirao da unutra ne pravim guzvu, za pocetak sam mislio ubaciti par il dva stiglica, par il dva kanarinaca, par il dva zeba... mozda par lugarina... mozda paregzota i tako... takodje me interesuje sta mislite o takvoj kombinaciji vrsta?
ej da i dimenzija kaveza bi bile od prilike oko: duzina 3,5 do 4m; visina oko 2,5m; i sirina oko 1m do 1,30m...
i jos da napomenem da bi se kavez nalazio u velikoj dnevnoj sobi...

[img]Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Aviarydone2lg.th[/img] [img]Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Aviarydone1lg.th[/img]
Назад на врх Go down
Steva
Admin
Admin
Steva


Број порука : 660
Join date : 13.05.2009
Age : 42
Локација : Zemun

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Feb 01, 2010 11:00 am

Jocom, svidja mi se tvoja ideja. Moj predlog je da na prozorima stavis i mrezu kako bi mogao da otvaras prozore sto zbog luftiranja sto zbog boljeg zvuka. Naravno da mozes nekoliko vrsta ptica da drzis zajedno, ipak je to veliki prostor. Samo mala verovatnoca da ce se razmnozavati u takvom okruzenje. Mada, nikad se ne zna.
Samo napred, jedva cekam da vidim kad bude gotovo. Smile
Назад на врх Go down
evmolp
Pocetnik
Pocetnik
evmolp


Број порука : 19
Join date : 18.01.2010
Age : 48
Локација : Skopje

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Feb 01, 2010 11:42 am

Super izgleda ovaj aviarium. Prema meni staklo ti nije potrebno jer je smesten u sobi. Osim mozda bi bilo prakticno da samo donji red bude zastaklen da ne bi ptice prljali sobu. Sve drugo je ok. Sretno!!
Назад на врх Go down
nenad79
Pocetnik
Pocetnik
nenad79


Број порука : 25
Join date : 25.06.2010
Age : 44
Локација : MAKEDONIJA-SKOPJE

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 4:00 am

Napravio sam jednu Volieru sa dimenzija,sirina 1m,visina2m,i duzina1m.Potrebno mi je ideja za izradu stajalice za ptice ako neko ima savet moze i slikovit prikaz.Imeno bice postavena rabits mreza.


Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc04172m1

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc04175m1

Назад на врх Go down
Alexandar
Pocetnik
Pocetnik
Alexandar


Број порука : 10
Join date : 25.09.2010
Age : 45
Локација : Kragujevac

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 1:55 pm

Moja volijera je istih dimenzija pa vidi kako sam ja to resio

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc00208wz1

Назад на врх Go down
nenad79
Pocetnik
Pocetnik
nenad79


Број порука : 25
Join date : 25.06.2010
Age : 44
Локација : MAKEDONIJA-SKOPJE

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 11:42 am

[quote="Alexandar"]Moja volijera je istih dimenzija pa vidi kako sam ja to resio

Interesantno i mnogu dobro hvala za pomoc.
Назад на врх Go down
sasaznas
Pocetnik
Pocetnik
sasaznas


Број порука : 41
Join date : 04.12.2009
Age : 53
Локација : Bijeljina RS BiH

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 1:27 pm

Nenade obavezno stavi duplu mrezu zbog grabljivica po mogucnosti onu za komarce tako da ces jednim potezom rijesiti dvije stvari
Назад на врх Go down
nenad79
Pocetnik
Pocetnik
nenad79


Број порука : 25
Join date : 25.06.2010
Age : 44
Локација : MAKEDONIJA-SKOPJE

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Oct 25, 2010 1:50 am

Druga faza i letilica je skoro gotova.Hvala puno Aleksandar-Kragujevac.

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc04282vn1

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc04283l1

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Dsc04284d1

Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Oct 25, 2010 2:08 am

Nenade pa ovo super izgleda, a jos bolje ce izgledati kad je napunis sa pticama, pozdrav Drle cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Alexandar
Pocetnik
Pocetnik
Alexandar


Број порука : 10
Join date : 25.09.2010
Age : 45
Локација : Kragujevac

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeMon Oct 25, 2010 8:39 am

Nenade ovo izgleda odlicno posttavi sliku kad bude skroz gotova
Назад на врх Go down
nenad79
Pocetnik
Pocetnik
nenad79


Број порука : 25
Join date : 25.06.2010
Age : 44
Локација : MAKEDONIJA-SKOPJE

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSat Oct 30, 2010 3:22 am

Drle ::
Nenade pa ovo super izgleda, a jos bolje ce izgledati kad je napunis sa pticama, pozdrav Drle cheers cheers cheers

Tako e Drle sad vo letilica ima i ptice koe odlicno se prilagodili.

Назад на врх Go down
Drle
Admin
Admin
Drle


Број порука : 2087
Join date : 13.05.2009
Age : 71
Локација : HAMBURG-SMEDEREVO

Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitimeSat Oct 30, 2010 9:23 am

nenad79 ::
Drle ::
Nenade pa ovo super izgleda, a jos bolje ce izgledati kad je napunis sa pticama, pozdrav Drle cheers cheers cheers

Tako e Drle sad vo letilica ima i ptice koe odlicno se prilagodili.



Nenade svaka cast imas jako lepe stiglice kolko sam mogao da vidim, letelica je super do iduce sezone a kad iduce sezone dobijes mlade stiglice onda ces morati jos jednu ovaku letelicu da pravis, ali sve u svemu ti je super, Drle cheers cheers cheers
Назад на врх Go down
Sponsored content





Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Empty
ПорукаНаслов: Re: Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)   Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije) Icon_minitime

Назад на врх Go down
 
Veliki unutrasnji kavez (potrebni savjeti i sugestije)
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» veliki kavez
» veliki aleksandri
» VELIKI PETAK I USKRSNJI PRAZNIK!!!....

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Ptice fauna Europe :: UZGOJ PTICA :: SMESTAJ PTICA-
Скочи на: